Napoli nie wygrało z Salernitaną!

To mogła być historyczna feta pod Wezuwiuszem. Napoli nie wykorzystało jednak swojej okazji i zremisowało raptem 1:1 z Salernitaną. Szampany będą dalej się chłodzić.

Już dziś Napoli mogło zostać oficjalnie mistrzem Włoch w sezonie 2022-23. Warunek był jeden. Zwycięstwo z Salernitaną. Nieco wcześniej Lazio poległo w meczu z Interem Mediolan i komplet punktów zdobyty na Stadionie im. Diego Maradony gwarantował długo wyczekiwane, historyczne scudetto dla Napoli.

Od pierwszej minuty Neapolitańczycy byli niezwykle aktywne i szukało otwierającego gola. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, choć zdecydowana przewaga była po stronie gospodarzy. Zawodnicy Spallettiego nie mieli jednak sposobu na pokonanie bramkarza Salernitany.

W 62. minucie stadion w Neapolu i całe miasto wybuchło z radości. Mathias Oliveira trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdobył upragnionego gola. Wówczas nikt nie wyobrażał innego scenariusza, niż huczna feta mistrzowska pod Wezuwiuszem.

Napoli w ostatnich minutach jednak przygasło i Salernitana zaczęła odważniej atakować. W 84. minucie Boulaye Dia zdobył znakomitą bramkę i wyrównał stan spotkania. Napoli grało końcówkę z intensywnością finałową, szukając drugą bramkę. Celu nie udało się wykonać i mecz nieoczekiwanie zakończył się remisem 1:1.

Korki od szampana jeszcze nie wystrzeliły i butelki dalej się chłodzą. Mistrzostwo Napoli i tak jest nieuniknione, jednak kibice Azzuri będą musieli jeszcze chwilę poczekać.