Napoli górą, nieudany debiut Świderskiego

Napoli pokonało 2:1 Hellas Werona w meczu 23. kolejki Serie A. Dla Karola Świderskiego było to debiutanckie spotkanie we włoskiej ekstraklasie. Piotr Zieliński znalazł się poza kadrą aktualnych mistrzów Italii.

Przez długi czas na Stadio Diego Armando Maradona utrzymywał się bezbramkowy remis. To zasługa broniącego dostępu do bramki Hellasu Pierluigi Golliniego, który dwoił się i troił między słupkami, nie dopuszczając do straty gola.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić. Zemsta za nieskuteczność dla Napoli nadeszła w 72. minucie, kiedy to Tomas Suslov dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie do piłki dopadł Diego Coppola, który wyprowadził piłkarzy z Werony na nieoczekiwane prowadzenie.

Stracona bramka podziała na gospodarzy niczym czerwona płachta na rozwścieczonego byka. Motywująco. W ostatnim kwadransie neapolitańczycy zdołali odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 79. minucie były zawodnik Hellasu, Cyril Ngonge, pogrążył swoich do niedawna kolegów z zespołu i doprowadził do wyrównania, a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Chwicza Kwaracchelia popisał się efektownym golem z dystansu na wagę zwycięstwa.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Karol Świderski. Reprezentant Polski został wypożyczony do Hellasu z amerykańskiego Charlotte do końca sezonu. Debiutu we włoskiej ekstraklasie 27-letni napastnik nie będzie jednak wspominał jako udanego. Dał się zapamiętać z jednej akcji pod koniec meczu, gdy upadł w polu karnym, sygnalizując faul, jednak sędzia zignorował jego pretensje. Inny z kadrowiczów, Piotr Zieliński, ponownie znalazł się poza kadrą meczową Napoli.