Mistrzostwa Świata w 2022 roku odbędą się w Katarze. Po raz kolejny taką decyzję Komitetu Wykonawczego FIFA skrytykował Szef Niemieckiej Federacji Piłkarskiej – Theo Zwanziger.
Niemiec nie może zrozumieć, jak to się stało, że prawo organizacji Mundialu w 2022 roku przypadło Katarowi. – Nigdy nie rozumiałem, jak tak mały kraj może otrzymać prawo organizacji jednej z największych imprez na świecie. Zwłaszcza, że Katar był na jednym z ostatnich miejsc przed podjęciem decyzji – powiedział Zwanziger.
O prawo organizacji Mundialu w 2022 roku starały się także Australia, Japonia, Korea Południowa oraz Stany Zjednoczone. – Kryteria zostały wypaczone. Mam wątpliwości, czy sportowe aspekty zostały w pełni uwzględnione – powiedział niemiecki działacz piłkarski.
Media: Klaruje się przyszłość Lewandowskiego. Wtedy ma podpisać kontrakt
Robert Lewandowski niedawno wybrał się do Chicago, aby porozmawiać o ewentualnym transferze do tamtejszego klubu. Jak informuje „Kanał Sportowy”, wiele wskazuje na to, że Amerykanom udało się dopiąć swego.