Multiliga Ligi Europy (zapis relacji NA ŻYWO)

24. Tyle meczów odbędzie się w czwartkowy wieczór w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Wśród nich, między innymi, spotkanie Lecha Poznań z Glasgow Rangers. Śledź je razem z portalem PilkaNozna.pl!

22:48 Koniec!

22:45 A jednak nie. Wideo-weryfikacja systemu VAR wykazała, że gol Ruiego został strzelony z naruszeniem przepisów.

22:44 Mario Rui! SSC Napoli z drugim golem.

22:36 Po niewykorzystaniu rzutu karnego grająca w przewagę jednego zawodnika Slavia Praga za sprawą Petera Olayinki wreszcie wyszła na prowadzenie.

22:28 W szeregach PAOK-u Saloniki były ekstraklasowicz zmienił byłego ekstraklasowicza. Karol Świderski pojawił się na boisku w miejsce Antonio Colaka.

22:26 Christian Fassnacht, doprowadziwszy do wyrównania instynktownym strzałem, nie dał się długo nacieszyć mistrzom Rumunii z prowadzenia.

22:23 Niestety, długo trwająca przewaga piłkarzy Glasgow Rangers zaowocowała trafieniem. Jego autorem jest Alfredo Morelos. Kolumbijczyk mocnym uderzeniem głową tuż pod poprzeczkę nie dał strzegącemu dostępu do bramki Filipowi Bednarkowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

22:22 Ohi Omoijuanfo uderzeniem z bliskiej odległości na pustą bramkę dał prowadzenie norweskiemu Molde.

22:22 Drugi rzut karny, drugi gol dla Benfiki. Tym razem strzelcem był Gian-Luca Waldschmidt.

22:18 Cztery do zera. Gracze z Alkmaar nie mają litości dla chorwackiej Rijeki. Po raz drugi na liście strzelców pojawiło się nazwisko Gudmundsson.

22:18 Mario Rondon znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, dzięki czemu rumuńskie CFR Cluj wyszło na prowadzenie.

22:16 Nie prezentujące się najlepiej dzisiejszego wieczora Napoli nieoczekiwanie po uderzeniu Matteo Politano objęło prowadzenie.

22:06 AZ Alkmaar wciąż jest głodne goli. Na 3:0 podwyższył po efektownej akcji Jesper Karlsson.

22:04 Pizzi w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości zamienił rzut karny na gola. Benfica prowadzi w Lizbonie 1:0.

22:01 Kanonierzy bynajmniej nie złożyli broni. Nicolas Pepe strzelił trzeciego gola dla londyńczyków.

22:00 Strony zmienione, drugie czterdzieści pięć minut właśnie się zaczęło.

21:45 Czas na przerwę. Obyśmy w drugiej części meczów byli świadkami większej liczby goli.

21:42 Dundalk długo i dzielnie odpierało ataki, lecz prędzej czy później irlandzka defensywa po prostu musiała skapitulować. Stało się to w 42 i 44 minucie. Najpierw Edward Nketiah, a następnie Joseph Willock i „The Gunners” prowadzą dwiema bramkami.

21:40 PSV nie pozostało dłużne Cypryjczykom. Donyell Malen doprowadził do wyrównania.

21:29 Omonia dowodzona przed dobrze znanego w kraju nad Wisłą Henninga Berga wyszła na prowadzenie. Wszystko za sprawą Jordiego Gomeza, który bezpośrednim strzałem z dystansu w efektowny sposób wpisał się na listę strzelców.

21:23 Po skutecznym strzale w wykonaniu Amine Gouiriego Nicea objęła zasłużone prowadzenie.

21:22 Karim Bellarabi ujrzał czerwoną kartkę za poważne naruszenie przepisów gry.

21:20 Jak na razie piłka do siatki trafia w holenderskim Alkmaar. Albert Gudmundsson na 2:0.

21:15 Póki co nie jesteśmy przesadnie rozpieszczani. Po upływie kwadransa gry w dwunastu meczach padło tylko jedno trafienie.

21:06 Sześć minut musieliśmy czekać na pierwsze trafienie.  Teun Koopmeiners trafił do bramki z jedenastu metrów dla AZ Alkmaar.

21:00 12 meczów za nami, 12 meczów przed nami. Czas, start!

20:48 Dmytro Ivanisenia strzelił gola na otarcie łez dla Zorii Ługańsk.

20:47 Sensacja w Antwerpii. Koniec końców faworyzowany Tottenham nie zdołał odrobić strat i poniósł porażkę.

20:46 Paco Alcacer, zamieniwszy rzut karny na gola, przypieczętował wywalczone w ostatnich minutach meczu zwycięstwo Villarrealu.

20:44 Cóż za wymiana ciosów w samej końcówce w Gandawie! Jedna minuta, dwa gole, po jednym dla Gentu i Hoffenheim.

20:35 Ależ imponujący powrót w wykonaniu „Żółtej Łodzi Powrotnej”. Paco Alcacer umieścił futbolówkę między słupkami bramki. Tym samym na przestrzeni reptem pięciu minut mistrzowie Azerbejdżanu całkowicie roztrwonili kapitał w postaci jednego strzelonego gola.

20:30 Na odpowiedź Villarrealu nie trzeba było długo czekać. Yeremi Pino i mamy 1:1

20:29 Zapachniało sensacją w azerskim Baku. Qarabag za sprawą Owusu Kwabeny objął prowadzenie.

20:24 Dobrze znany z ekstraklasowych boisk David Biton, były piłkarz Wisły Kraków, zamienił rzut karny na gola i doprowadził Maccabi Tel Awiw do remisu.

20:24 Ludogorets blisko dokonania spektakularnej remontady. Bułgarzy wrócili z dalekiej podróży i po dwóch szybki golach Elvisa Manu od remisu dzieli ich już tylko jeden gol.

20:20 W zaledwie trzy minuty Crvena zvezda strzeliła aż dwa gola. Serbowie położyli na łopatkach bezradny Liberec.

20:19 Kolejny gol w wykonaniu AC Milanu, kolejny autorstwa Portugalczyka. Diogo Dalot na 3:0

20:18 Wolfsberger wyprowadził – niczym wytrawny bokser – dwa zabójcze ciosy. Najpierw Micheal Liendl, a następnie Dejan Jovejlic. Feyenoord na kolanach.

20:17 Lille odrabia straty. Zeki Celik trafia do bramki i Celtic prowadzi już tylko jednym golem.

20:11 Premierowy gol tego wieczora w tureckim Sivassporze. Olarenwaju Kayode strzelił gola dla gospodarzy.

20:10 Rafael Leao strzałem z bliskiej odległości pokonał bezradnego Milana Hecę. „Rossoneri” podwyższyli prowadzenie do dwóch bramek.

20:06 Deklasacji w austriackim Linz ciąg dalszy. Gracze tamtejszego LASK-u już czterokrotnie umieścili futbolówkę między słupkami . Dublet zanotował Balic.

20:05 Feyenoord częściowo odrobił straty. Za sprawą Stevena Berghuisa piłkarze z Rotterdamu tracą już tylko jednego gola.

20:02

20:02 Drugi gol w Gent, drugi gol dla Hoffenheim, na listę strzelców wpisał się Florian Grillitsch.

20:00 Crvena zvezda znów powiększyła prowadzenie. Milan Gajic autorem trafienia na 3:1.

19:56 Słabo dzisiaj prezentujący się Zlatan Ibrahimović nie wyszedł na boisko w drugiej części meczu.

19:55 Druga połowa – czas, start.

19:40 Przerwa. Sędziowie zaprosili piłkarzy wszystkich drużyn do szatni. Wracamy za piętnaście minut.

19:36 Liberec wziął się za odrabianie strat. Jan Matousek autorem gola kontaktowego.

19:34 Hamza Choudhury podwyższył prowadzenie mistrzów Anglii z 2016 roku do dwóch goli.

19:32 Ibrahimović podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze po podyktowaniu rzutu karnego.  Nieoczekiwanie futbolówka po uderzeniu Szweda odbiła się od poprzeczki i wypadła poza boisko.

19:30 Po przestrzelonym karnym w 14. minucie  Romana Yaremchuka wreszcie doczekaliśmy się gola w Gent. Ishak Belfodil na 1:0 dla Hoffenheim.

19:29 LASK Linz dzisiejszego wieczoru nie ma litości. Trzeci gol dla Austriaków.

19:28 Zaledwie pięciu minut potrzebował Elyounoussi, by ponownie wpisać się na listę strzelców.

19:26 Strzegący dostępu do bramki prażan Milan Heca uprzedził rozpędzonego Radka Runicia, czym uchronił swój zespół przed stratą kolejnego gola.

19:25 Niespodzianka w belgijskiej Antwerpii, gdzie po trafieniu strzelonym przez Liora Refaelova Tottenham musi gonić wynik.

19:23 Zmniejsza się lista meczów, w których nie ujrzeliśmy jeszcze ani jednego gola. Mohamed Elyounoussi na 1:0 dla Celticu Glasgow.

19:20 Brahim Diaz spokojnym i pewnym strzałem wyprowadził AC Milan na wyczekiwane prowadzenie. Asystę przy jego golu zanotował ostatnimi czasy zachwycający formą Zlatan Ibrahimović.

19:16 Crvena zvezda Belgrad podwyższyła prowadzenie. Dublet bramek w jej barwach skompletował właśnie Ben El Fardou.

19:13 Pierwszy gol padł na stadionie w Atenach, gdzie Jamy Vardy z rzutu karnego wyprowadził Leicester na prowadzenie.

19:10 Znów „Ibra” bliski wpisania się na listę strzelców. Futbolówka po jego ponownym uderzeniu głową tym razem minęła słupek bramki.

19:09 Ludogorets wziął się za odrabianie strat. Elvis Manu autorem gola kontaktowego.

19:08 Nie inaczej ma się holenderski Feyenoord, który po upływie raptem kwadransa gry musi odrabiać już dwie bramki.

19:06 Podobnie mają się sprawy z Ludogortsem Razgrad. Mistrzowie Bułgarii tracą do LASK-u już dwa trafienia.

19:05 Dramat Zorii Ługańsk. Ukraińcy za sprawą Nicolasa Gaitana przegrywają już dwiema bramkami.

19:02 Zlatan Ibrahimović minimalnie przeniósł piłkę ponad poprzeczką po mocnym strzale głową.

19:01 Nie zwalniamy tempa. Futbolówka zatrzepotała w siatce czeskiego Liberca po uderzeniu Bena El Fardou.

18:59 Worek z bramkami został rozwiązany na dobre. Trafienie zanotowali piłkarze Wolfsbergeru i Bragi.

18:57 Piorunujący początek w wykonaniu graczy LASK Linz. Husein Balic wyprowadził austriacką drużynę na prowadzenie.

18:55 Padły pierwsze gwizdki ze strony sędziów. Zaczynamy!