Motor Lublin zagra o Ekstraklasę!

Motor Lublin zagra w finałowym meczu o awans do Ekstraklasy! Gospodarze dopiero po rzutach karnych wygrali z Górnikiem Łęczna!

Podstawowy czas gry łącznie z dogrywką nie przyniósł rozstrzygnięcia tego półfinału. Lepiej wyglądał Motor Lublin, gospodarze częściej byli przy piłce i potrafili wykreować więcej szans na zdobycie gola.

Bohaterem Górnika Łęczna tuż przed przerwą został Maciej Gostomski. Golkiper Górnika świetnie poradził sobie z rzutem karnym Piotra Ceglarza i uchronił swój zespół przed stratą gola.

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły losy tego spotkania. W konkursie jedenastek lepszy okazał się Motor, w drugiej serii pomylił się Adrian Deja oraz w ostatniej jedenastce nie trafił Daniel Dziwniel, co było kluczowe do rozstrzygnięcia tego spotkania.

Finałowy mecz zaplanowany jest na niedzielę, 2 czerwca o godzinie 18:00. Przypomnijmy, że w drugim półfinale Arka Gdynia mierzy się z Odrą Opole.