Motor Lublin w Fortuna 1. Lidze!

Polska 2 Liga

Motor Lublin dołączył do grona drużyn, które w przyszłym sezonie będą rywalizować na poziomie Fortuna 1. Ligi. W finale baraży pokonał Stomil Olsztyn.

Podopieczni Goncalo Feio uzyskali awans.

Do rozstrzygnięcia starcia potrzebna była seria rzutów karnych. Po 90 minutach gry obowiązywał wynik 1:1 – najpierw, w 37. minucie, trafili lublinianie, a konkretnie Filip Wójcik, potem, w 67. minucie, za sprawą Karola Żwira, wyrównali olsztynianie. Najważniejszym momentem dogrywki była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sebastiana Rudola.

Jedenastki lepiej wykonali piłkarze Motoru. Na przestrzeni czterech kolejek nie pomylili się ani raz. Zawodnicy Stomilu nie zamienili gola dwóch z trzech rzutów karnych. Do siatki nie trafili Piotr Kurbiel oraz Werick Caetano.

Motor Lublin wraca do I ligi po 13 sezonach nieobecności. Po raz ostatni występował na jej poziomie w sezonie 2009-10.