TYCHY 16.09.2024
MECZ BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25  POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH : GKS TYCHY - RUCH CHORZOW
LUKASZ MONETA RADOSC

Moneta na wagę zwycięstwa

Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe 1:0 z GKS-em Tychy w poniedziałkowym meczu 9. kolejki I ligi. O zwycięstwie gości zadecydował gol Łukasza Monety w końcówce pierwszej połowy.

Maciej Ziółkowski

Na początku meczu brakowało konkretów, przez pierwsze 30 minut działo się niewiele. W tym czasie pojawiły się wymuszone zmiany w obu zespołach (urazy Mamina Sanyanga i Jakuba Myszora), a także udana interwencja Marcela Łubika przy strzale Łukasza Monety.

Po pół godzinie gry doszło do kilkuminutowej przerwy z powodu odpalenia pirotechniki na trybunach (boisko zostało częściowo pokryte dymem). Po powrocie do rywalizacji, końcówka pierwszej połowy należała do Ruchu, który wypracował parę dogodnych szans. W jednej z akcji Daniel Szczepan oddał celny strzał ze środka pola karnego, a golkiper GKS-u zbił piłkę do boku. Potem napastnik Niebieskich kapitalnie podał prostopadle do Monety, który nie wygrał pojedynku z Łubikiem.

W 44. minucie goście objęli prowadzenie. Błąd popełnił Łubik, który wcześniej miał solidne interwencje. Bramkarz gospodarzy podawał do Nemanji Nedicia, ten miał obok siebie Monetę, który go przypressował i trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

Tuż po przerwie Ruch mógł podwyższyć wynik, ale Soma Novothny główkował w poprzeczkę. Z czasem gra się otworzyła, szanse mieli jedni i drudzy. W końcówce Bartłomiej Barański obił słupek. Ostatecznie klub z Chorzowa zwyciężył 1:0.

Obecnie Niebiescy są na 8. pozycji na zapleczu Ekstraklasy, mają 13 punktów, czyli o 4 więcej niż GKS, zajmujący 12. miejsce.