Moenchengladbach lepsze od Dortmundu

Aż sześć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na Borrusia-Park. Po końcowym gwizdku cieszyli się fani gospodarzy.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął w 4. minucie Jonas Hofmann. Odpowiedź gości była dość szybka. Jude Bellingham podał do Juliana Brandta, a ten pokonał bramkarza gości.

Miejscowi błyskawicznie odzyskali prowadzenie. Ramy Bensebaini skutecznie wykorzystał dośrodkownanie Hofmanna.

Chwilę potem Borussia Moenchengladbach prowadziła 3:1. Na listę strzelców wpisał się Marcus Thuram.

Dortmund zdobył bramkę kontaktową tuż przed przerwą. Nadzieje gościom przywrócił Nico Schlotterbeck.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. W 46. minucie Kuadio Kone popisał się fenomenalnym strzałem i pokonał Gregora Kobela.

Gospodarze awansowali na 7. miejsce w tabeli, a goście pozostali na 6. miejscu.