19.09.2024, Fussball, Saison 2024/2025, UEFA Champions League, 1. Spieltag, Feyenoord Rotterdam - Bayer 04 Leverkusen, Die Spieler von Bayer Leverkusen bejubeln das Tor zum 0:2 durch Alejandro Grimaldo Bayer 04 Leverkusen, Rotterdam De Kuip Stadion Feijenoord Niederlande xRHR-FOTO/DEx *** 19 09 2024, Football, Season 2024 2025, UEFA Champions League, Matchday 1, Feyenoord Rotterdam Bayer 04 Leverkusen, The players of Bayer Leverkusen celebrate the goal to 0 2 by Alejandro Grimaldo Bayer 04 Leverkusen , Rotterdam De Kuip Stadion Feijenoord Netherlands xRHR PHOTO DEx Copyright: DennisxEwert/RHR-FOTOx RHR-FOTO/DE,Image: 909843261, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Dennis Ewert/RHR-FOTO / imago sport / Forum

Uncategorized

Mocne wejście Bayeru w Ligę Mistrzów! Strzelecki koncert piłkarzy Alonso!

Bayer Leverkusen efektownie zaczyna swój udział w Champions Legaue. Mistrz Niemiec nie miał znaczącej przewagi na boisku, ale był zabójczo skuteczny i pokonał Feyenoord aż 4:0.

Piłkarze Bayeru znakomicie weszli w to spotkanie, już w 4. minucie Florian Wirtz trafił do siatki i niemiecka drużyna prędko wyszła na prowadzenie. Odpowiedź Feyenoordu była dość szybka, Ramiz Zerrouki zdobył gola, ale arbiter meczu nie uznał go z powodu wcześniejszej pozycji spalonej.

Później jednak Bayer błyszczał skuteczności. W 30. minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył Grimaldo, a kilka minut później po raz drugi do siatki trafił Florian Wirtz.

W 45. minucie padła kuriozalna bramka dla „Aptekarzy”. Edmond Tapsoba uderzył w kierunku bramki Holendrów, natomiast bramkarz Timon Wellnreuther zaliczył tak niefrasobliwą interwencję, że wbił piłkę do własnej siatki. Gol oczywiście został zapisany w protokole meczowym jako samobój graczy Feyenoordu.

Po przerwie znacznie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szukali przynajmniej gola kontaktowego. Feyenoordowi do końca meczu nie udało się jednak trafić do siatki. (MŁ)