KATOWICE 25.08.2024
MECZ PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25  POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : GKS KATOWICE - JAGIELLONIA BIALYSTOK
BORJA GALAN RADOSC GKS KATOWICE

Mistrzu, co się z Tobą stało? GKS Katowice pewnie wygrywa z Jagiellonią Białystok!

Piąta porażka z rzędu Jagiellonii Białystok stała się faktem. GKS Katowice w niedzielne popołudnie był wyraźnie lepszy od mistrza Polski i pokonał go 3:1 na rozpoczęcie niedzielnych zmagań w PKO BP Ekstraklasa.

Maciej Łanczkowski

To miał być mecz na przełamanie dla mistrza Polski. Nic bardziej mylnego – GKS Katowice okazało się przeszkodzą nie do przeskoczenia dla mistrza Polski. Beniaminek zagrał bardzo pewny mecz i zasłużenie wygrał z Jagiellonią Białystok 3:1.

Początek był wymarzony dla katowiczan, już w 2. minucie spotkania Adrian Błąd trafił do siatki i gospodarze objęli prowadzenie. Dramatycznie zachowała się defensywna Jagi, w zasadzie sprezentowała trafienie rywalom.

Czas oczekiwania na odpowiedź Jagi był krótki. Po zaledwie kwadransie Afimico Pululu umieścił piłkę w siatce, wyrównując stan spotkania. Jednakże mistrz Polski zaprezentował w pierwszej połowie grę poniżej oczekiwań. Wyraźnie brakowało pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika, a liczne sytuacje podbramkowe nie zostały skutecznie wykorzystane.

O ile w pierwszej połowie oglądaliśmy dość wyrównany mecz z niewielką przewagę Jagi, tak drugą połowę totalnie zdominowała drużyna… GKS-u Katowice. To było czterdzieści pięć minut gry do jednej bramki. Białostoczanie byli kompletnie bezradni, a beniaminek idealnie wykorzystywał słabość przeciwnika.

W 73. minucie Borja Galan trafił drugą bramkę dla beniaminka. Trzeci skalp w ostatniej akcji meczu w siódmej minucie doliczonego czasu gry zdobył Oskar Repko, dzięki czemu GKS Katowice wygrał swój drugi mecz w tym sezonie i może pochwalić się mistrzem Polski na pokocie.

Sytuacja w Jagiellonii Białystok jest trudna i kryzys stał się faktem. Drużyna poniosła piątą z rzędu porażkę, w tym drugą w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Wysoka liczba straconych bramek, aż piętnaście w ostatnich pięciu spotkaniach, świadczy o poważnych problemach defensywnych.