BIALYSTOK 19.07.2024
MECZ 1. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: JAGIELLONIA BIALYSTOK - PUSZCZA NIEPOLOMICE
JESUS IMAZ  JAKUB SERAFIN

Mistrz wygrywa na inaugurację! Jagiellonia wygrywa w pierwszym meczu z Puszczą Niepołomice!

PKO BP Ekstraklasa oficjalnie została zainaugurowana meczem w Białymstoku. Jagiellonia Białystok miała zdecydowaną przewagę, ale dopiero po bramkach w drugiej połowie mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2024/2025.

Maciej Łanczkowski

Sezon PKO BP Ekstraklasa 2024/2025 został oficjalnie otwarty. Jagiellonia Białystok w pierwszym meczu 1. kolejki pokonała u siebie Puszczę Niepołomice 2:0 i mistrz Polski jako pierwszy zespół dopisał na swoje konto trzy oczka.

Od samego początku Jagiellonia miała zdecydowaną przewagę na boisku, co było absolutnie zgodne z oczekiwaniami. Pszczółki zachowały swój styl z poprzedniego sezonu. Piłkarze Siemieńca grali bardzo ofensywnie, przyjemnie dla oka i próbowali niekonwencjonalnych sposobów w fazie budowania akcji. Jaga bardzo często dośrodkowywała piłkę, co nie było najlepszym pomysłem zważając na grę defensorów Puszczy, wskutek czego wiele sytuacji było detronizowanych przez obronę przyjezdnych, na czele z Michalem Siplakiem.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Afimico Pululu, który z bliskiej odległości przestrzelił ponad poprzeczkę. Jaga miała kilka dobrych sytuacji, jednak bardzo dobrze między słupkami pracował Kewin Komar. Ostatecznie obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

5

Celnych strzałów oddali piłkarze Jagiellonii w pierwszej połowie meczu

Po przerwie Jagiellonia znów była w natarciu i miała przewagę optyczną na boisku. Z czasem jednak coraz odważniej z kontrami wychodzili gracze Puszczy. Po jednej z akcji piłka uderzona w kierunku bramki Abramowicza obiła poprzeczkę.

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 60. minucie gry. Sędzia Damian Kos przez kilka minut interpretował z VAR sytuację, po której gracz Puszczy padł na murawę po starciu z starciu z Hansenem. Arbiter ostatecznie podszedł do monitora, przypatrywał się całej akcji i ostatecznie… odgwizdał spalonego, nie dyktując rzutu karnego.

Na bramkę trzeba było poczekać dopiero do 75. minuty. Pierwszego gola w tym sezonie Ekstraklasy zdobył Nene, który pojawił się na murawie nieco ponad 10 minut wcześniej. Jeden z kluczowych graczy Jagi w minionym sezonie wykorzystał podanie Mikiego Villara i Portugalczyk trafił do siatki.

W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Jagi zdobył zmiennik Lamine DiabyFadiga. Francuz zabawił się w polu karnym Puszczy i mijał obrońców jak tyczki. Później sprytnym strzałem posłał piłkę wprost do siatki bramki rywala.