Mistrz Włoch pokonany!

Monza sprawiła niemałą niespodziankę i pokonała Napoli w 35. serii gier. W pierwszym składzie pojawił się Bartosz Bereszyński, dla którego był to debiut ligowy w barwach Azzuri.

Napoli pokonane po raz czwarty w tym sezonie! Tym razem to Monza znalazła sposób na nowego mistrza Włoch, wygrywając z nim 2:0. Luciano Spalletti zdecydował się jednak na wiele zmian w swoim składzie i na boisku pojawili się zawodnicy, którzy dotąd rozegrali mały wymiar czasowy w Serie A.

Monza nie miała szczególnie przewagi w tym meczu, jednak była bardziej konkretna w swojej grze. W 18. minucie Dony Mota trafił pierwszego gola, otwierając wynik spotkania. W drugiej połowie kolejną bramkę dołożył Andrea Petagna i tym samym ustalił wynik spotkania.

Od początku zagrał Bartosz Bereszyński, dla którego był to pierwszy mecz ligowy w barwach Napoli. W 62. minucie został zmieniony przez Di Lorenzo. W składzie był również Piotr Zieliński.

Napoli ma już oczywiście tytuł mistrzowski i musi wyłącznie bez ciśnienia dograć sezon do końca. Monza także ma osiągnięty cel utrzymania i w tym momencie wskoczyła na bardzo wysokie, 9. miejsce w tabeli.