Trainer Xabi Alonso (Bayer 04 Leverkusen) schaut during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD2 match between Bayer 04 Leverkusen and AC Milan at BayArena on October 1, 2024 in Leverkusen, Germany.
LIGA MISTRZOW UEFA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Bundesliga

Mistrz Niemiec znów bez zwycięstwa. Remis z beniaminkiem!

Bayer Leverkusen nie może znaleźć sposobu na zwycięstwo w drugim z rzędu meczu Bundesligi. Tym razem sensacyjnie punkty mistrzowi wyrwał beniaminek, Holstein Kiel.

Bayer Leverkusen znów traci punkty w rozgrywkach Bundesligi! Zawodnicy Xaviego Alonso zremisowali ostatnio z Bayernem Monachium – teraz dokładają kolejny punkt po starciu z Holstein Kiel!

Początek meczu w żadnym wypadku nie wskazywał na to, aby Bayer miał oddać jakiekolwiek punkty. Victor Boniface już w 4. minucie otworzył wynik meczu, dosłownie chwilę potem na 2:0 trafił Jonas Hoffman.

Jeszcze w pierwszej połowie Boniface znów trafił do siatki, ale jego gol został anulowany wskutek spalonego. Holstein Kiel w piątej minucie doliczonego czasu pierwszej części meczu zdobył Max Geschwill.

W drugiej połowie jakość gry ofensywnej Bayeru zdecydowanie zmalała i brakowało celnych strzałów ze strony gospodarzy. Kiel odważnie podchodziło pod bramkę mistrzów kraju i w 69. minucie beniaminek wyrównał wynik za sprawą gola Jann-Fiete Arpa z rzutu karnego. Końcowo bramka 24-letniego napastnika ustaliła wynik spotkania na BayArenie.

Co ciekawe, to dopiero drugi punkt na koncie Holstein Kiel, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli! Bayer Leverkusen obecnie plasuje się na 5. pozycji.