Soccer Football - Bundesliga - Bayer Leverkusen v RB Leipzig - BayArena, Leverkusen, Germany - August 31, 2024 RB Leipzig's Assan Ouedraogo reacts  DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO.,Image: 903530376, License: Rights-managed, Restrictions: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE DURING MATCH TIME TO 15 PICTURES PER GAME. IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED AT ANY TIME. FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050, Model Release: no, Credit line: Thilo Schmuelgen / Reuters / Forum

Mistrz Niemiec zatrzymany! RB Lipsk kończy niesamowitą serię Bayeru w Bundeslidze!

35 meczów bez porażki – taką serią notował Bayer Leverkusen w Bundeslidze. Licznik przestał naliczać po porażce mistrza Niemiec z RB Lipsk!

W 2. kolejce Bundesligi Bayer Leverskusen po raz pierwszy od blisko roku zaznał goryczy porażki w ligowych szrankach. RB Lipsk pokonał aktualnego mistrza Niemiec 3:2 i to na BayArenie!

Od 26. minuty Lipsk musiał grać bez swojego szkoleniowca, który został wykluczony przez arbitra meczu. Jeszcze w pierwszej połowie Bayer wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą goli Frimponga oraz Grimaldo. Tuż przed przerwą bramkę Lipskowi zdobył Kampi.

Goście znakomicie weszli w drugą połowę spotkania. Najpierw Lukeba pokonał bramkarza Bayeru, ale gol nie został uznany przez spalonego. Kilka minut później prawidłową bramkę strzelił Luis Openda.

24-letni napastnik trafił również w 80. minucie, kompletując dublet. Mimo aż siedmiu doliczonych minut do podstawowego czasu gry, Bayerowi nie udało się odrobić straty w swoim stylu i przegrali przed własną publicznością.