Mistrz lepszy od finalisty Ligi Mistrzów

Napoli lepsze od Interu Mediolan w 36. kolejce włoskiej Serie A! Świeży mistrz Włoch pokonał finalistę Ligi Mistrzów 3:1.

Napoli górą w hicie calcio! Starcie mistrza Włoch z Interem zapowiadało się na bardzo wyrównane spotkanie bez jednoznacznego faworyta. Przewaga Napoli była jednak bardzo duża i neapolitańczycy wygrali przed własną publicznością, która ciągle świętuje scudetto.

Pierwsza połowa obyła się bez bramek, choć to Napoli kreowało grę i miało kilka bardzo groźnych sytuacji. Od 41. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę otrzymał Roberto Gagliardini i Inter musiał w drugiej połowie radzić sobie w osłabieniu.

Strzelanie zaczęło się od 67. minuty, wynik spotkania otworzył Andre Anguissa. Asystę przy bramce zaliczył Piotr Zieliński, który grał w tym meczu od samego początku. W 79. minucie Giovanni Simeone trafił do siatki, ale gol Argentyńczyka nie został uznany przez wcześniejszy faul.

W 82. minucie Inter odpowiedział trafieniem Lukaku i na Stadionie Diego Maradony zapachniało remisem. Napoli uskuteczniło swoją znaczną przewagę na boisku i w końcówce zagrało na miarę mistrza kraju. W 85. minucie było 2:1 po bramce Di Lorenzo, kilka minut później wynik na 3:1 ustanowił Gianluca Gaetano.

Inter Mediolan myślami jest przy finale Ligi Mistrzów, ale chcąc być w TOP4 ligi, mediolański zespół musi wygrać dwie ostatnie kolejki.