Milan w Lidze Mistrzów, kłopoty Juventusu

AC Milan pokonał 1:0 Juventus w hicie Serie A po golu Oliviera Giroud. Rossoneri zapewnili sobie udział w Lidze Mistrzów, podczas gdy Stara Dama mocno skomplikowała swoją sytuację w tabeli w kontekście gry w europejskich pucharach.

Mecz został rozstrzygnięty w 40. minucie, kiedy to Davide Calabria dośrodkował w kierunku pola karnego, gdzie na piłkę czyhał Olivier Giroud, który mocnym i dokładnym uderzeniem głową w róg bramki nie dał szans interweniującemu Wojciechowi Szczęsnemu.

Juventus nie zdołał odwrócić losów spotkania na swoją korzyść. W 63. minucie z ławki rezerwowych na boisko wszedł Arkadiusz Milik, lecz napastnik reprezentacji Polski, podobnie jak inni koledzy z drużyny, nawet nie miał okazji, by się wykazać pod bramką dobrze broniącego Milanu.

Rossoneri nie tylko odnieśli prestiżowe zwycięstwo w hicie, ale również zapewnili sobie udział w Lidze Mistrzów.

Stara Dama natomiast nie wykorzystała potknięć Atalanty i AS Romy, które w tej samej kolejce przegrały swoje mecze, dzięki czemu podopieczni Massimiliano Allegriego mogli wyprzedzić kolejno piątą i szóstą drużynę w tabeli i tym samym przybliżyć się do gry w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Turyńczycy przed ostatnią kolejką muszą zadowolić się dopiero siódmym miejscem dającym tylko prawo gry w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.