LN: Remis w Bolonii! [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Narodów

Witamy w multirelacji live z meczów Ligi Narodów! Dzisiaj od 20.45 czekają nas trzy starcia, w tym pojedynek mistrzów Europy, czyli reprezentacji Włoch z zawsze groźnym i jakościowo dobrym zespołem Niemiec. Zapraszamy do śledzenia relacji!

Dywizja A:
Włochy – Niemcy 1:1 (0:0) (Pellegrini 70′ – Kimmich 73′)
Dywizja B:
Czarnogóra – Rumunia 2:0 (0:0) (Mugosa 66′, Vukcević 88′)
Dywizja C:
Turcja – Wyspy Owcze 4:0 (1:0) (Under 37′, Dervisoglu 48′, Dursun 82′, Demiral 85′)

22:40

KONIEC WSZYSTKICH SPOTKAŃ! Czarnogóra po bramkach Mugosy i Vukcevicia zasłużenie pokonuje w Podgoricy Rumunię 2:0, a z kolei Turcja po świetnej drugiej połowie pewnie pokonuje Wyspy Owcze aż 4:0! Dzisiaj to już wszystko, a na kolejną multirelację live zapraszamy już jutro! Jutro też dowiemy się kto wygra trzeci europejski baraż – Walia zmierzy się z Ukrainą! Dziękuję za śledzenie relacji! Dobranoc!

22:39

Mugosa z szansą na dublet! Piłkę jednak po strzale głową czarnogórskiego napastnika w fantastycznym stylu zatrzymał bramkarz gości – Nita!

22:37

KONIEC MECZU W BOLONII! WŁOCHY – NIEMCY 1:1! W ostatniej akcji gospodarze mieli akcję na zwycięstwo, ale pod polem karnym gości poślizgnął się jeden z włoskich zawodników i akcja spaliła na panewce. Zasłużony remis – w pierwszej połowie lepsi byli Niemcy, w drugiej Włosi.

22:36

Mateo Cancellieri (Włochy) ukarany żółtą kartką.

22:36

Lorenzo Pellegrini dośrodkował z rzutu rożnego tak, że piłka przeleciała nad polem karnym i wylądowała na aucie.

22:35

Ostatnie akcje spotkania w Bolonii! Zanosi się na to, że hitowe starcie zakończy się remisem.

22:33

CZARNOGÓRA 2, RUMUNIA 0! Marko Vukcević niskim strzałem w środek bramki przybliża gospodarzy do ważnej wygranej w pierwszej kolejce Ligi Narodów!

22:31

Żółtą kartką za faul upomniany został Timo Werner (Niemcy). Jednak mamy wątpliwości czy tam było jakiekolwiek przewinienie…

22:31

Turcja nie zwalnia tempa! Czwartą bramkę dla ekipy gospodarzy zdobył środkowy obrońca Merih Demiral!

22:28

Turcja 3:0! Serdar Dursun podwyższa prowadzenie tureckiej drużyny, która jest coraz bliżej zwycięstwa na inaugurację Ligi Narodów!

22:26

Żółtą kartką napomniany został niemiecki pomocnik – Kai Havertz.

22:24

Na boisku w Czarngórze pojawił się grajacy do niedawna w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin – Aleksandar Scekić (Czarnogóra).

22:21

Szansa dla Niemców! Z pola karnego podobnie piłkę uderzał Kimmich, ale tym razem lepszy był Donnarumma! Pomocnik Bayernu Monachium był bliski skompletowania dubletu w tym spotkaniu! Wcześniej okazję miał Iklay Gundogan, ale strzał świetnie na lewy słupek sparował bramkarz Azzurich!

22:18

Długo musieliśmy czekać na kolejne bramki, ale doczekaliśmy się! W ciągu siedmiu minut w drugiej połowie padły trzy bramki – więcej niż przez pierwsze 65 minut spotkań na trzech stadionach.

22:16

Szybka odpowiedź gości! Joshua Kimmich strzałem z 10 metrów umieszcza piłkę przy prawym słupku bramki Donnarummy! Spotkanie w Bolonii rozkręciło nam się na dobre!

22:13

Gol dla Włochów! Piłkę w pole karne z prawego skrzydła dośrodkował Gnonto, a piłkę z najbliższej odległości do siatki pakuje Lorenzo Pellegrini! Włosi na prowadzeniu! Z przebiegu gry drugiej połowy – zasłużonym.

22:12

Czarngóra wychodzi na prowadzenie! Stefan Mugosa strzałem przy lewym słupku wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

22:11

Okazja dla Czarnogóry! Jednak piłka po strzale Seada Haksabanovicia daleko minęła bramkę gości.

22:07

Zmiana w reprezentacji Włoch – w miejsce kontuzjowanego Politano wchodzi Gnonto. Ponadto też żółtą kartką za faul taktyczny został napomniany włoski pomocnik Sandro Tonali.

22:04

Alessandro Florenzi (Włochy) ukarany żółtą kartkę za rozpoczęcie przepychanki po faulu Kehrera na jednym z włoskich zawodników. Niemiecki obrońca za to przewinienie też ujrzał żółty kartonik od arbitra.

22:01

Podwójna zmiana w drużynie niemieckiej – boisko opuszczają Sane i Henrichs, a w ich miejsce na placu gry pojawiają się Jamal Musiala i Jonas Hoffmann. Zmiany potrzebne, gdyż w drugiej połowie zarysowuje się na murawie przewaga gospodarzy.

22:00

Cegiz Under strzelił bramkę, ale nie została ona uznana gdyż turecki napastnik znalazł się na pozycji spalonej.

21:58

Okazja dla Włochów! Mateo Politano uderzył z prawego skrzydła, ale piłka po rykoszecie minęła lewy słupek bramki Niemców. Rzut rożny dla gospodarzy bez żadnego zagrożenia pod bramką gości.

21:54

TURCJA 2, WYSPY OWCZE 0! Halil Dervisoglu podwyższa prowadzenie tureckiej drużyny! Piłkarz grający na co dzień w Galatasaray Stambuł wygrał sytuację sam na sam i umieścił piłkę przy lewym słupku!

21:53

Żółtą kartką napomniany Lorenzo Pellegrini (Włochy).

21:52

Meksykańska fala na trybunach w Bolonii! Dobrze, że mimo wszystko kibice bawią się na trybunach, bo mecz swoim poziomem nieco rozczarowuje.

21:50

Okazję na strzelenie gola miał Scamacca! Jednak piłka po strzale głową włoskiego napastnika poleciała daleko obok lewego słupka niemieckiej bramki.

21:47

Początki drugich połów w Bolonii, Stambule i Podgoricy!

21:33

KONIEC PIERWSZYCH POŁÓW! Hit w pierwszej połowie we Włoszech nas nieco rozczarował – na razie mamy tam do przerwy bezbramkowy remis, a okazji bramkowych nie było za wiele. Jedyny gol, jaki padł w sobotnich wieczornych spotkaniach to mecz Turcja – Wyspy Owcze, gdzie gospodarze prowadzą do przerwy po bramce Undera. Wracamy za kwadrans!

21:28

Vladimir Jovović (Czarnogóra) ukarany żółtą kartką.

21:25

Okazja dla gości! Serge Gnabry uderzał piłkę z woleja, ale strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy! W Bolonii dalszym ciągu bezbramkowy remis!

21:23

Mamy pierwszego gola! Doczekaliśmy się pierwszej bramki w sobotni wieczór! W 37. minucie spotkania Cegis Under strzela zza pola karnego do pustej bramki zespołu gości i wyprowadza Turcję na prowadzenie w meczu z Wyspami Owczymi!

21:20

Sześć – taka jest liczba spalonych w meczu Włochów z Niemcami. Pięciokrotnie byli na nim zawodnicy gospodarzy.

Coraz odważniejsza gra Włochów. Przed chwilą samemu sobie asystę chciał zrobić Scammacca, ale uderzył później obok bramki Neuera.

21:18

Patrząc na te mecze chciałoby się zaśpiewać: Jaki tu spokój na na na na, nic się nie dzieje na na na na…

21:16

Caglar Soyuncu (Turcja) i Nicusor Banciu (Rumunia) ukarani żółtymi kartkami w swoich meczach

21:14

Dalej nie doczekaliśmy się bramki w żadnym ze spotkań. Czy w pierwszej połowie padnie jeszcze jakiś gol?

21:12

Kolejna okazja Niemców! Z 11 metrów piłkę uderzał Thomas Mueller, ale piłkę zmierzającą w stronę bramki zablokował Francesco Acerbi!

21:10

Była szansa na okazję bramkową dla Włochów, ale Thilo Kehrer świetnie przeciął podanie do włoskiego napastnika!

21:06

Dalej czekamy na pierwszą bramkę sobotniego wieczoru! We Włoszech spotkanie nam się nieco wyrównało – inicjatywę nad meczem starają się teraz powoli przejmować gospodarze.

21:01

Okazja dla Niemców! Z prawego skrzydła piłkę na bramkę uderzał Serge Gnabry, ale bardzo dobrze strzał skrzydłowego Bayernu Monachium wybronił Donnarumma!

21:00

Pierwszy kwadrans meczu w Bolonii znacząco na korzyść dla gości, którzy prowadzą grę na połowie rywali, ale nie potrafili przez pierwsze 15 minut zagrozić bramce gospodarzy.

20:58

Mamy wymuszoną zmianę w Czarnogórze! Z powodu kontuzji boisko opuścił reprezentant Rumunii Lucian Cirstea, a jego miejsce na placu gry zajął Alexandru Cretu.

20:57

Szczęścia z dystansu spróbował Leroy Sane, ale piłka po jego uderzeniu poleciała daleko obok bramki Donnaurummy.

20:55

Była okazja na akcję bramkową dla Włochów, ale Gianlucca Scammacca znalazł się na pozycji spalonej.

20:52

Niemcy kontynuują dobre minuty w swoim wykonaniu! Goście mieli dwa rzuty rożne, ale włoska obrona nie popełniła błędu i nie pozwoliła rywalom wypracować akcji bramkowej.

20:50

Dobre pierwsze minuty w wykonaniu Niemców! Drużyna Hansiego Flicka zepchnęła Włochów do obrony i swobodnie gra w ataku pozycyjnym.

20:45

ZACZYNAMY!

20:43

W pierwszej jedenastce na mecz z Włochami znalazł się Antonio Rudiger, który w czwartek podpisał kontrakt z Realem Madryt. Rudiger do triumfatora tegorocznej Ligi Mistrzów przeszedł z londyńskiej Chelsea na zasadzie wolnego transferu.

20:41

W podstawowym składzie Włochów na mecz z Niemcami znajduje się dziesięciu piłkarzy grających na co dzień w rodzimej Serie A. Z kolei w niemieckiej drużynie jest ośmiu piłkarzy, którzy grają aktualnie w klubach niemieckiej Bundesligi. Kto okaże się dzisiaj górą? Przekonamy się za około dwie godziny!

20:38

Coraz bliżej początku sobotnich wieczornych spotkań w Lidze Narodów! Piłkarze szykują się już powoli do wyjścia na boisko.

20:32

Dzisiaj odbyły się już cztery spotkania Ligi Narodów. W dywizji A mieliśmy niemałą niespodziankę, gdyż Węgrzy pokonali na Puskas Arenie w Budapeszcie reprezentację Anglii 1:0 po golu z rzutu karnego Dominika Szolobaszaya w 66. minucie rywalizacji.

Oto komplet wyników sobotnich dotychczas rozegranych spotkań w Lidze Narodów:
Dywizja A: Węgry – Anglia 1:0 (0:0)
Dywizja B: Armenia – Irlandia 1:0 (0:0), Finlandia – Bośnia i Hercegowina 1:1 (1:0)
Dywizja D: Litwa – Luksemburg 0:2 (0:1)

20:28

Wyspy Owcze z kolei przystąpią do rywalizacji z reprezentacją Turcji w takim oto ustawieniu (4-5-1): Nielsen – Davidsen, Askham, Faero, Joensen – Jonsson, Hansson, Vatnhamar G., Vatnhamar S., Sorensen – Johannesen

20:25

Trzecim relacjonowanym przez nas spotkaniem będzie starcie Turcji z Wyspami Owczymi. Zdecydowanym faworytem starcia w Stambule jest ekipa gospodarzy, która zacznie mecz w następującym składzie:

20:22

W łączonej relacji na żywo będziemy się także zajmować starciami w dywizji B (Czarnogóra – Rumunia) i C (Turcja – Wyspy Owcze). W pierwszej jedenastce reprezentacji Czarnogóry na prawej obronie zobaczymy Marko Vesovicia, który jeszcze rok temu był zawodnikiem Legii Warszawa.

Składy na mecz Czarnogóra – Rumunia:
Czarnogóra: Mijatović – Vesović, Vujacić, Tomasević, Vukcević – Marusić, Raicković, Janković, Jovović – Haksabanović – Mugosa
Rumunia: Nita – Bancu, Rus, Chiriches, Ratiu – Marin, Cristea, Olaru – Mihaila, Tanase, Ivan

20:19

Z kolei trener zespołu gości, Hansi Flick zdecydował się na takie ustawienie. W pierwszej jedenastce możemy zobaczyć aż sześciu zawodników zespołu mistrza Niemiec – Bayernu Monachium:

20:17

Naszą relację zacznijmy od przeglądu pierwszych jedenastek na arcyciekawie zapowiadające się starcie Włochów z Niemcami! Trener gospodarzy, Roberto Mancini desygnował do gry następujących zawodników: