LM: Zenit skromnie pokonał Szachtar

Ukraiński zespół mimo odważnych deklaracji nie był we wtorek w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym gospodarzom. Zenit St. Petersburg wygrał z Szachtarem Donieck 1:0.
GRUPA G
Mimo że faworytem wtorkowego starcia był Zenit, piłkarze Szachtara odgrażali się, że wygrają mecz w Rosji, awansują do fazy pucharowej i dojdą minimum do półfinału.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się jednak gospodarze, którzy w doliczonym czasie pierwszej połowy objęli prowadzenie.

Po zagraniu z rzutu różnego do piłki doskoczył Nicolas Lombaerts, który głową wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze na przerwę schodzili ciesząc się więc z zasłużonego prowadzenia.

Po zmianie stron odważniej zaatakował Szachtar, ale w kluczowych momentach piłkarzom z Ukrainy brakowało zimnej krwi. Zawodnicy zespołu gospodarzy również nie byli w stanie ponownie trafić do siatki, dlatego wynik z pierwszej odsłony spotkania nie uległ zmianie.

I tak oto Zenit z 7. punktami na koncie objął prowadzenie w grupie G.

Zenit Sankt Petersburg – Szachtar Donieck 1:0 (1:0)

1:0 Lombaerts (45’+)

Zenit: Małafiejew – Aniukow, Hubocan, Lombaerts, Criscito – Denisow – Zyrianow, Szyrokow – Fajzulin, Danny  (85. Lazovic) Bucharow (81. Semak).

Szachtar: Rybka – Srna, Kucher, Rakicki, Szewczuk – Mchitarjan, Hubschman – Eduardo, Alex Teixeira, (68. Douglas) Willian – Adriano (78. Seleznow).

Żółte kartki: Denisow, Lazovic – Srna, Willian, Adriano