LM: Wygrana Bayernu

Były duże męczarnie, ale dzięki nieźle wyglądającej końcówce Bayern wygrywa swój trzeci mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Łatwo nie było, ale Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Galatasaray 3:1. Przez większą część spotkanie Die Roten grali bardzo słabo i wyczuwalna była nawet potencjalna wygrana po stronie tureckiej zespołu.

Nic nie zapowiadało kłopotów Bayernu, bowiem w 7. minucie Coman trafił do siatki i otworzył wynik starcia. Do przerwy wyraźnie górowało jednak Galatasaray, które kilkukrotnie miało kilka nieźle wyglądających okazji. W 30. minucie spotkania skuteczny ostatnio Icardi trafił do siatki z rzutu karnego.

Po przerwie Bayern zaczął grać lepiej, choć wciąż nie było to równe z jego jakością. W 73. minucie Harry Kane trafił do siatki po podaniu Jamala Musiali. Kilka minut później rolę się odwróciły, i Anglik zanotował asystę przy trafieniu młodego Niemca.

Bayern ustanowił nowy rekord w Lidze Mistrzów. Zwycięstwo z Galatasaray to jego ósme z rzędu zwycięstwo odniesione na wyjeździe w fazie grupowej. Jak dotąd żadna drużyna w historii Champions League nie ustanowiła takiego wyniku.