Ligi w Europie Bundesliga

LM: Raul przypomniał się kibicom Valencii

Valencia zremisowała 1:1 z Schalke w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy tymi drużynami. Bramkę dla przyjezdnych z Niemiec strzelił były gwiazdor Realu Madryt, Raul Gonzalez.

Hiszpańskie media przed pojedynkiem Valencii i Schalke pisały tylko o jednym – powrocie Raul Gonzaleza do ojczyzny. Słynny napastnik przez lata był ikoną Realu Madryt, a w roku 2000 strzelił bramkę w finale Ligi Mistrzów, kiedy to Valencia przegrała z Królewskimi 0:3 na Stade de France w Paryżu.

Mecz dobrze rozpoczął się jednak dla Nietoperzy. Gola już w 17 minucie zdobył Roberto Soldado, były kolega Raula z czasów gry w Realu. Asystą w tej sytuacji popisał się Jeremy Mathieu. Raul wyrównał stan rywalizacji w 64 minucie spotkania, wykorzystując dobre podanie swojego rodaka, Jose Jurado. Schalke kończyło mecz w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lukas Schmitz.