LM: „Pewny” awans Arsenalu

Arsenal Londyn w kolejnej fazie Ligi Mistrzów! Popularni Kanonierzy ograli na Emirates Stadium Borussię i zapewnili sobie udział w Champions League na wiosnę! Borussia w ostatniej kolejce powalczy o Ligę Europy.

Piłkarze Borussii w przedmeczowych wywiadach zapowiadali w środowej potyczce walkę na śmierć i życie. I nic dziwnego, bo każdy inny wynik, niż zwycięstwo BVB byłby dla zawodników z Niemiec wyrokiem skazującym na usunięcie z Champions League. Słaba postawa we wcześniejszych kolejkach spowodowała, że dortmundczycy do angielskiej stolicy jechali z nożem na gardle.

Ekipa trzech reprezentantów Polski w pierwszej połowie prezentowała się bardzo dobrze. Szczególnie aktywny był Robert Lewandowski, który najbliżej zdobycia gola był w 26. minucie, gdy zdecydował się na oddanie strzału z około 25. metrów. Futbolówka bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego minęła o centymetry.

Na nieszczęście Juergena Kloppa, opiekun BVB już w okolicach 20. minuty dokonać musiał dwóch zmian – z boiska zeszli kontuzjowani Goetze oraz Bender, na boisku pojawili się Perisic i młodziutki Leitner. Cały plan taktyczny Kloppa legł więc w gruzach praktycznie już po kilkunastu minutach rywalizacji.

Pierwsza połowa zakończyła się mimo wszystko bezbramkowym remisem, więc druga odsłona zapowiadała się nie lada obiecująco.

Choć to zespołowi z Dortmundu bardziej zależało na zdobywaniu goli, już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy gola na 1:0 dla Arsenalu zdobył Robin van Persie. Holender wykorzystał znakomite dośrodkowanie Aleksa Songa i sekundę niefrasobliwości Łukasza Piszczka. Na cztery minuty przed końcem van Persie podwyższył na 2:0. Wynik już w doliczonym czasie gry ustalił Kagawa.

W drugim meczu w tej grupie Olympiakos ograł na wyjeździe Olympique Marsylia. Taki układ wyników powoduje, że Borussia zachowała jeszcze iluzoryczne szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Juergena Kloppa potrzebują jednak bardzo wysokiego zwycięstwa w ostatniej kolejce z Francuzami oraz porażki Greków z Arsenalem. Wszystko wskazuje więc na to, że BVB powalczy już tylko o Ligę Europejską…

Arsenal Londyn – Borussia Dortmund 2:1 (0:0)