Ligi w Europie La Liga

LM: Lyon znów zaskoczył Real

Remisem 1:1 zakończył się pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Olympique Lyon a Realem Madryt. Prowadzenie dla Królewskich uzyskał w 65. minucie Karim Benzema. Niespełna 10 minut przed zakończeniem konfrontacji wyrównującą bramkę uzyskał Bafetimbi Gomis.

Podopieczni Jose Mourinho osiągnęli korzystny rezultat przed rewanżem na Estadio Santiago Bernabeu, jednak remis z francuskim zespołem na pewno nie jest satysfakcjonujący.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Kibice mogli jedynie podziwiać efektowny pokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu Cristiano Ronaldo i Angela Di Marii.

W drugiej części piłkarze Realu za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki, która dałaby im przewagę przed spotkaniem rewanżowym. Sztuka ta udała się dopiero w 65. minucie, kiedy to piłkę do bramki Hugo Llorisa wpakował Karim Benzema. Było to „wejście smoka” napastnika reprezentacji Francji, który 60 sekund wcześniej zastąpił na placu gry Emmanuela Adebayora. Kiedy wydawało się, że Real niebawem strzeli kolejnego gola i wywiezie ze Stade Gerland bardzo korzystny rezultat, plany gości pokrzyżował Bafetimbi Gomis, strzelając gola, który może mieć duże znaczenie w kwestii awansu do ćwierćfinału.