LM: Formalność Manchesteru City.

Niespodzianki w rewanżu nie było. Manchester City pewnie pokonał Kopenhagę i choć Duńczycy w niektórych momentach wykazywali skuteczność, to jest to zbyt mało, aby wygrać ze znaczącym faworytem tego meczu.

Manchester City awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. The Citizens bez żadnych problemów pokonali w rewanżu Kopenhagę 3:1 i łącznie w dwumeczu odnotowali wynik 6:2.

Już w pierwszych minutach Akanji oraz Alvarez trafili do siatki i City objęło błyskawiczne prowadzenie po dziesięciu minutach gry. W 29. minucie Mohamed Elyounoussi trafił do siatki i Kopenhaga załapała kontakt.

Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dołożył Erling Haaland. Po przerwie nieco lepiej prezentowała się Kopenhaga, ale to zbyt mało, aby postraszyć mistrza Anglii i obrońcę pucharu Ligi Mistrzów.

Kamil Grabara pełnił rolę kapitana zespołu, ale nie był to jego udany występ. Polak popełnił jeden, spory błąd, po którym City trafiło do siatki.