LM: Bayern uratował awans

W Rzymie Lazio sprawiło niespodziankę, ale w rewanżu Biancocelesti nie byli w stanie po raz drugi pokonać Bayernu. Mistrz Niemiec wygrał 3:0 i wywalczył sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Włosi długo byli w stanie się bronić, ale w końcu ich defensywa skapitulowała. W 38. minucie bramkę głową zdobył Harry Kane. Angielski napastnik wykorzystał zgranie piłki przez Raphaela Guerreiro. Bawarczycy w pierwszej połowie zdołali jeszcze strzelić jeszcze gola „do szatni”. W doliczonym czasie gry Matthijs de Ligt uderzył mocno na bramkę rywala, a Thomas Muller trącił piłkę głową, pokonując tym samym Ivana Provedela.

Po przerwie gospodarze ani myśleli zwalniać tempo. Drugi raz na listę strzelców wpisał się bowiem Kane. Tym razem były snajper Tottenhamu dobił do bramki strzał Leroya Sane. W kolejnych fragmentach meczu podopieczni Thomasa Tuchela nadal atakowali. Lazio starało się bronić, ale Włosi byli bezradni wobec dobrej ofensywnej formy mistrza Niemiec. Piłkarze z Monachium nie pozostawili dziś złudzeń co do tego, kto powinien awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.