LM: BATE przegrało na własnym podwórku

W pierwszym meczu grupy H, 5. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów BATE Borysów nieoczekiwanie przegrało na własnym boisku z Viktorią Pilzno 0:1. Bohaterem drużyny gości okazał się Marek Bakos.

Kibice śledzący mecz na Białorusi nie mogli narzekać na brak emocji, ponieważ obie drużyny zaprezentowały otwartą grę, stwarzając dzięki temu sporo okazji bramkowych.

Więcej szczęścia mieli jednak goście, bo Bakos trafił do siatki rywala jeszcze przed przerwą. Słowak w 42. minucie spotkania wykorzystał dobre podania Milana Petrzela, dając powody do radości kibicom przyjezdnym.

Piłkarze BATE do końca próbowali odmienić losy spotkania, ale nie nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza czeskiej drużyny.

Czesi dzięki wtorkowemu zwycięstwu awansowali na 3. miejsce w tabeli grupy H.

BATE Borysów – Viktoria Pilzno 0:1 (0:1)

0:1 Bakos (42′)

BATE: Hutar – Jurewicz, Filipienko, Simic, Bordacziew – A.Wołodko, Pawłow (69. Gordejchuk) – Baga, Bressan, Koncewoj (75. Rudik) – Skawysz (77. Kezman).

Viktoria: Cech – Rajtoral, Bystron, Sevinsky, Limbersky – Jiracek, Horvath – Petrzela (83. Filio), Kolar, Pilar – Bakos (79. Duris).

Żółte kartki: Pawłow – Bystron, Bakos.