Ligi w Europie Bundesliga

LM: Awans Manchesteru

W środowym rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów Manchester United rozgromił aż 4:1 Schalke 04 Gelsenkirchen. Dwa gole dla „Czerwonych Diabłów” strzelił Brazylijczyk Anderson odpowiednio w 72. i 76. minucie. Tym samym Anglicy zmierzą się w finale z Barceloną.

Menadżer Manchesteru United, sir Alex Ferguson w tym spotkaniu postawił na innowacyjne ustawienie. Ryan Giggs, Javier Hernandez, Patrice Evra i Nemanja Vidić rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych, zaś Dymitar Berbatow, Anderson i Johnny Evans w wyjściowej jedenastce. Natomiast wielbiony przez kibiców Wayne Rooney znalazł się poza kadrą meczową.

Anglicy wyszli na prowadzenie w 26. minucie spotkania. Piłkę do siatki skierował Luis Antonio Valencia, który otrzymał doskonałą wrzutkę od Darrona Gibsona. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się asystujący przy pierwszej bramce Gibson.

W pierwszym spotkaniu Anglicy wygrali 2:0.