LKE: Wygrany ważny mecz Legii [zapis relacji]

Legia Warszawa wychodzi zwycięsko ze starcia w meczu z bośniackim Zrinjskim. Legoniści po trzech meczach mają na koncie 6. punktów i znajdują się na drugim miejscu w grupie.

90+8′
Sędzia kończy spotkanie! Legia Warszawa zwycięzcą dzisiejszego starcia.

90+7′
Rzut rożny dla Legii rozegrany na krótko.

90+6′
Zółta kartka dla Patryka Kuna za opóźnianie gry.

90+4′
Rzut rożny Zrinjskiego zakończony bardzo groźnym strzałem. Hładun tylko patrzył jak piłka leciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

90+2′
Obrona Legii dobrze się ustawia i łapie na spalonym zawodnika zespołu rywali.

90+1′
Gual wchodzi w pole karne i strzałem zewnętrzną częścią stopy próbował zaskoczyć bramkarza. Piłka przelatuje jednak obok słupka.

90′
Zawodnicy zagrają aż siedem dodatkowych minut.

88′
Na boisku leży Ribeiro, który został uderzony w walce o piłkę przez napastnika Zrinjskiego.

85′
Zmiana:
Celhaka -> Elitim

82′
Legioniści starają się uspokoić grę w końcówce tego meczu. Spokojnie podają między sobą piłkę.

78′
Dominik Hładun ukarany żółtym kartonikiem za zbyt długie wznawianie gry z autu bramkowego.

74′
Joseu fauluje w środkowym sektorze boiska.

72′
Bośniacy coraz pewniej rozgrywają. Bardzo dobra akcja zakończona strzałem z linii 16. metra. Piłka mija jednak bramkę obok słupka.

70′
Zmiana:
Kramer -> Rosołek

Memija -> Kis

69′
VAR interweniuje i sędzia główny anuluje bramkę Zrinjskiemu. Zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Wracamy do prowadzenia Legii 2:1.

67′
Gospodarze bardzo szybko wyrównują wynik meczu. Prostopadłe podanie, które mija linię obrony dociera do Malekinusica, który celniie umieszcza piłkę w bramce pokonując w pojedynku sam na sam Dominika Hładuna.

63′
Kosta Runjaic wprowadza zmianę:
Muci -> Gual

62′
Kapitalny gol głową Kramera! Wykorzystuje on dośrodkowanie kolegi z drużyny i lobuje bramkarza umieszczając piłkę w bocznej siatce.

60′
Dwie zmiany w ekipie Zrinjskiego.
Hrvanovic -> Misic
Cuze -> Malekinusic

57′
Gospodarze wznawiają grę z rzutu rożnego. Piłka mija wszystkich zawodników w polu karnym i od bramki rozpocznie Hładun.

54′
Kapitalna akcja Muciego z Josue. Ten pierwszy wbiega w pole karne i pada na boisko. Sędzia jednak nie odgwizduje rzutu karnego. Żółtą kartką ukarany Albańczyk za próbę wymuszenia jedenastki.

53′
Zrinjski zdoywa bramkę, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Bramka nieuznana – spalony.

52′
Jędrzejczyk przegrywa pojedynek z kapitanem gospodarzy i ratuje się faulem w okolicach środka boiska.

50′
Muci leży na boisku po zderzeniu z jednym zawodników Zrinjskiego.

45′
Piłkarze ponownie pojawili się na murawie. Możemy rozpocząć drugą część dzisiejszego starcia.

45+2′
W tej połowie wynik się już nie zmieni. Zawodnicy schodzą do szatni a na tablicy widnieje wynik remisowy 1:1.

45+1
Fantastyczne podanie Josue w pole karne. Kramer dochodzi do piłki ale nie trafia dobrze w piłkę i ta ląduje za linią końcową.

45′
Będziemy mieli dwie minuty doliczonego czasu gry.

44′
Pankov przerywa akcje Zrinjskiego w okolicach linii środkowej. Gospodarze domagają się żółtej kartki dla Legionisty.

42′
Dobra interwencja Hładuna po strzale ze skraju pola karnego.

40′
Pojedynek biegowy na skrzydle zakończony faulem Pawła Wszołka.

35′
Kolejne minuty to bitwa o dominację nad środkiem boiska. Po dwóch golach tempo spotkania spadło.

32′
Błyskawiczne wyrównanie w meczu! Muci wrzuca piłkę w pole karne a tam jeden z zawodników gospodarzy nieczysto trafia w piłkę i pakuje ją do własnej siatki. Mamy remis 1:1 i zaczynamy od nowa.

31′
Żółtą kartką ukarany Dario Canadjija.

30′
Celne dośrodkowanie wykorzystuje kapitan Zrinjskiego Bilbija i Legia przegrywa 0:1. Strzałem głową pokonuje Dominika Hładuna, który do tej pory był bezrobotny.

28′
Odbiór w środka pola i szybki kontratak Legii zakończony dobrym strzałem Muciego.

26′
Josue celnie wrzuca piłkę z narożnika boiska. Pankov wygrywa główkę, ale piłka minimalnie nad poprzeczką.

24′
Gospodarze wychodzą wyższym pressingiem na obrońców Legii.

22′
Zrinjski przejmuje kontrole nad spotkaniem.

19′
Rzut rożny dla Legionistów zakończony bardzo strzałem. Głową uderzał Ribeiro, ale bramkarz na posterunku wykazuje się dobrym refleksem.

18′
Dobra akcja Wszołka na skrzydle zakończona niecelnym podaniem w pole karne.

16′
Faul Slisza w środkowej strefie boiska.

15′
Pierwsza próba strzału. Muci oddaje strzał głową, niestety piłka mija bramkę szerokim łukiem.

13′
Bośniacy z dośrodkowaniem w pole karne. Piłka mija Hładuna, który wyszedł z bramki, ale napastnik nie trafia w piłkę.

11′
Gospodarze bardzo spokojnie rozgrywają piłkę przez linię obrony.

9′
Długi przerzut do Wszołka, który dobrze dośrodkowuje  w pole karne, ale Kun nie opanowuje podania.

6′
Obydwie drużyny narazie spokojnie rozgrywają piłkę. Trwa ewidentne badanie rywala.

3′
Wznawiamy spotkanie.

2′
Już na początku sędzia zmuszony jest przerwać spotkanie. Kibice Zrinjskiego odpalili środki piroteczniczne, które lądują na murawie.