LKE: Villarreal – Lech [zapis relacji NA ŻYWO]

Lech Poznań przegrał 3:4 z Villarreal na inaugurację fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Jak wyglądał przebieg boiskowych wydarzeń w Walencji?
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+4

Koniec. Było tak blisko… Lech przegrał 3:4 z Villarreal po heroicznej walce. Wprawdzie bez punktów, niemniej jednak mistrz Polski może z podniesioną głową opuścić Hiszpanię.

90′

Ostatnie cztery minuty nadziei Lecha.

89′

GOL. Villarreal znowu na prowadzeniu. Coquelin soczyście uderzył z półwoleja i piłka wpadła do bramki Bednarka! 4:3.

82′

Citaiszwili przymierzył z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

78′

Boisko opuszczają Ishak i Skóraś, a zastępują ich Citaiszwili i Velde.

76′

Jackson efektownie złożył się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę i nie ma strzału na bramkę Bednarka.

73′

Krótka przerwa na nawodnienie.

67′

Bendarek obronił celny strzał głową Moreno po dobrym dośrodkowaniu Mojici.

61′

GOOOOOL! Lech wyrównuje! Ishak po raz drugi wpisał się na listę strzelców! Mamy remis!

51′

Cuenca z żółta kartką za przytrzymywanie Ishaka.

47′

GOOOOL! Ishak wykorzystał jedenastkę! Lech łapie kontrakt z Villarreal! Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu „Kolejorza”!

46′

Rzut karny dla Lecha! Mandi zablokował strzał Amarala ręką, za co sędzia wskazał na wapno i ukarał go żółtą kartką!

46′

Wracamy.

45’+2

Przerwa.

45′

Pierwsza połowa potrwa o dwie minuty dłużej.

40′

3:1. Villarreal złapało rytm i nie zatrzymuje się. Chukwueze z drugim golem. Lech w kilka minut został powalony na kolana.

36′

2:1. Villarreal trafia po raz drugi. Tym razem na listę strzelców wpisał Baena. Villarreal błyskawicznie odrobił bramkowe straty z nawiązką.

32′

GOL! Villarreal wyrównało. Mojica miękko zacentrował w kierunku pola karnego Lecha, gdzie Chukwueze eleganckim uderzeniem z woleja pokonał Bednarka. Mamy remis.

30′

Podopieczni Unaia Emery’ego coraz mocniej spychają „Kolejorza” do głębokiej obrony.

28′

Po blisko pół godzinie Villarreal oddał pierwszy strzał. Alex Baena niecelnie przymierzył z ostrego kąta na bramkę Filipa Bednarka.

23′

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

21′

Rozegranie rzutu rożnego przez Villarreal nie sprawiło problemu poznańskiej defensywie.

16′

Pierwszy kwadrans gry za nami. Obiecujący początek Kolejorza. Mistrzowie Polski jak na razie nie dopuścili Villarreal do jakiejkolwiek sytuacji bramkowej, a na dodatek sami utrzymują jednobramkowe prowadzenie.

15′

Ishak złapany na ofsajdzie.

5′

Co ciekawe, Villarreal jest jedynym zespołem spośród pięciu najlepszych lig w Europie, który w bieżącym sezonie nie stracił ani jednego gola. Dlatego też tym bardziej trzeba doceniać gola autorstwa Skórasia. Takie momenty z udziałem „Żółtej Łodzi Podwodnej” nie zdarzają się często.

2′

GOOOOL! Lech już w 2. minucie obejmuje prowadzenie! Dziecinnie prosty błąd w defensywie Villarreal skutecznie wykorzystał Michał Skóraś i mamy 1:0!