LKE: Szalony mecz w grupie Legii

Ligi w Europie Liga Konferencji

Nie ma nudy w grupie E Ligi Konferencji Europy. Nie tylko Legia dała show z Aston Villą (3:2). W równolegle rozgrywanym spotkaniu Zrinjski Mostar pokonał 4:3 AZ Alkmaar.

Początkowo nic tego nie zapowiadało. Do przerwy AZ prowadziło 3:0. Wydawało się, że stawianych jednomyślnie w roli faworyzowanych Holendrów w drugiej połowie nie może spotkać nic złego.

A jednak. Po przerwie drużyna z Alkmaar, zadowolona wysokim prowadzeniem, włączyła tryb oszczędzania energii. Zlekceważenie walecznych Bośniaków okazało się tragiczne w skutkach.

W drugiej połowie skazywany na pożarcie Zrinjski sensacyjnie odwrócił losy spotkania i z 0:3 zrobiło się 4:3! Główną rolę w tym imponującym powrocie odegrał dobrze znany kibicom Pogoni Zvonimir Kozulj.

Kozulj niegdyś był jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. Po odejściu z Portowców jego kariera nie potoczyła jednak się po jego myśli, swoje zrobiły też kontuzje i tym samym wylądował na peryferiach poważnego futbolu.

Jeszcze w styczniu tego roku wylądował w Sandecji, która spadła do II ligi. W Nowym Sączu nie zdążył nawet zadebiutować. W kwietniu rozwiązał kontrakt i do lipca pozostawał bez klubu. A już we wrześniu strzelił dublet goli, dorzucił asystę i poprowadził mistrzów Bośni do historycznego zwycięstwa w europejskich pucharach.