LKE: Payet przypieczętował awans Marsylii

Ligi w Europie Liga Konferencji

Olympique Marsylia melduje się w półfinale Ligi Konferencji Europy. W rewanżu zespół Arkadiusza Milika pokonał 1:0 grecki PAOK.

Choć Olympique przystępował do rewanżu z jednobramkową zaliczką po zwycięstwie 2:1 w pierwszym meczu, to jednak sytuacja marsylczyków bynajmniej nie była do pozazdroszczenia.

Aż trzech piłkarzy nie mogło wystąpić ze względu na nadmiar żółtych kartek, z powodu wykartkowania na ławce trenerskiej nie mógł być też obecny szkoleniowiec Jorge Sampaoli, a ponadto Arkadiusz Milik nie zdążył na czas wyleczyć kontuzji.

PAOK, świadomy problemów swojego przeciwnika, rzucił się na OM już od pierwszych minut. Generalnie grecki zespół częściej atakował, stwarzając sobie kilka naprawdę dogodnych okazji podbramkowych, lecz szwankująca skuteczność uniemożliwiła wyjście na prowadzenie.

Tego samego nie można powiedzieć o Marsylii, której wystarczyło tylko jedno celne uderzenie w kierunku bramki, by odnieść zwycięstwo i tym samym przypieczętować awans do półfinału Ligi Konferencji Europy.  W 34. minucie na listę strzelców wpisał się niezawodny Dimitri Payet

W 1/2 finału LKE Milik i spółka zmierzą się z holenderskim Feyenoordem.