LKE: Lechia wygrywa w Macedonii! [zapis relacji]

Lechia Gdańsk pewnie pokonała przed tygodniem macedońską Akademiję Pandev 4:1 (3:0) i jest już bardzo blisko awansu do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Dzisiaj w Skopju musi jednak przypieczętować awans i postawić kropkę nad „i”. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania! Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17:00.

Akademija Pandev – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1), Dwumecz: 2:6

Bramki: Mitrovski 59′ – Gajos 37′, Pietrzak 82′
Żółte kartki: Donov, Mitrovski (Akademija) – Durmus (Lechia)

Składy:
Akademija: Alchevski – Iliev, Joković (76′ Krstevski), Dimov (C) – Ivanovski, Donov (61′ Trajkov), Tomovski (61′ Gjorgjevski), Sharkoski – Velinovski (76′ Pandev), Mitrovski, Marong
Lechia: Kuciak – Stec, Tobers, Maloca (C), Conrado – Kałuziński (81′ Biegański), Gajos (64′ Clemens), Kubicki – Sezonienko (63′ Diabate), Durmus (78′ Pietrzak) – Zwoliński (63′ Paixao)

My zapraszamy Was na relację live z meczu Pogoni Szczecin z Rejkjavikiem, który rozpocznie się już o 20:15. Dziękuję za śledzenie relacji ze spotkania w Skopje i do zobaczenia przy kolejnych spotkaniach!

Druga połowa w wykonaniu Lechii była lepsza niż pierwsza. Jednak błąd Kałuzińskiego we własnym polu karnym sprawił, że gospodarze doprowadzili do remisu. Na szczęście dla kibiców Biało-Zielonych gola na wagę zwycięstwa strzelił Rafał Pietrzak. Lechia wygrywa w Skopje 2:1, a w całym dwumeczu 6:2 i awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tam ich rywalem będzie Rapid Wiedeń. Pierwszy mecz już za tydzień w Austrii. Podopieczni trenera Kaczmarka jeśli chcą awansować dalej, to będą musieli zagrać o wiele lepiej niż w dwumeczu z macedońską drużyną.

90+4 min.

KONIEC SPOTKANIA! Lechia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

90+4 min.

Lechia spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej części boiska.

90+2 min.

Żółta kartka dla Mitrovskiego. Macedoński napastnik niebezpiecznie sfaulował Biegańskiego.

90+1 min.

Bez większego zagrożenia dla piłkarzy Lechii po rzucie rożnym w wykonaniu drużyny gospodarzy.

90 min.

Conrado fauluje jednego z zawodników gospodarzy. Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89 min.

Stec zatrzymuje kontratak gości.

88 min.

Rajd Diabate powstrzymany przez wybicie piłki Dimova.

87 min.

Conrado fauluje Mitrovskiego.

86 min.

Kolejny corner dla Biało-Zielonych. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

86 min.

Dośrodkowanie Pietrzaka z rzutu rożnego obronił bramkarz gospodarzy.

85 min.

Kiks jednego z macedońskich stoperów przy przyjęciu piłki i rzut rożny dla Lechii.

84 min.

Lechia cierpliwie i spokojnie rozgrywa ostatnie minuty spotkania. Przed chwilą przewinienie wymusił Kubicki.

82 min.

Lechia wychodzi na prowadzenie! Kapitalnym przechwytem popisał się Christian Clemens. Niemiec popędził prawą stroną boiska i podał do Flavio Piaxao. Ten z kolei zagrał piłkę do Rafała Pietrzaka i ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem się nie pomylił i wyprowadził Biało-Zielonych na prowadzenie! Świetna akcja drużyny gości!

81 min.

Piąta zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. W miejsce Jakuba Kaluzińskiego na boisku melduje się Jan Biegański.

80 min.

Bez zagrożenia dla gospodarzy po tym rzucie rożnym.

79 min.

Rzut rożny dla Lechii.

78 min.

Zmiana w Lechii – na boisku melduje się Rafał Pietrzak w miejsce Ilkaya Durmusa.

78 min.

Paixao zauważył wysuniętego bramkarza i próbował go przelobować strzałem z połowy boiska. Jednak próba kapitana Biało-Zielonych była znacząco niecelna.

76 min.

Zmiana w zespole gospodarzy – Vane Krstevski za Dusana Jokovicia. Z boiska zszedł też Kristian Velinovski, a wchodzi na nie brat samego Gorana Pandeva – Saszko.

75 min.

Lechia remisuje i ma kwadrans, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Czy Biało-Zielonym się to uda?

74 min.

Chwila przerwy na uzupełnienie płynów dla zawodników obu drużyn i sędziów.

73 min.

Dośrodkowanie Clemensa bardzo niedokładne i poleciało wysoko nad bramką.

71 min.

Faulowany Durmus. Rzut wolny z okolicy 40 metrów dla Lechii. Dobre dośrodkowanie Durmusa na głowę Flavio, ale kapitan Biało-Zielonych uderzył zbyt lekko, żeby zmusić bramkarza gospodarzy do interwencji.

70 min.

Lechia cofnęła się całą drużyną na swoją połowę. Piłkarze trenera Kaczmarka wyglądają tak, jakby czekali już na koniec spotkania.

69 min.

Bliski przejęcia piłki na połowie rywala był Paixao, ale w porę zareagował bramkarz gospodarzy i oddalił zagrożenie.

68 min.

Kuciak pewnie łapie piłkę dośrodkowaną przez jednego z zawodników gospodarzy.

66 min.

Piłkarze Akademiji w ataku pozycyjnym. Gol doprowadzający do remisu dodał im wiatru w żagle i Macedończycy szukają teraz sposobu na zdobycie kolejnej bramki.

65 min.

Pomysł dobry, wykonanie fatalne. Dośrodkowanie Durmusa przelatuje przez całe pole karne i od bramki grę wznawia Alchevski.

65 min.

Strzał Gjorgievskiego z dystansu wysoko ponad bramką gości. Grę od bramki wznawia Kuciak.

63 min.

Potrójna zmiana w Lechii – boisko opuszczają Łukasz Zwoliński, Maciej Gajos i Kacper Sezonienko. W ich miejsce na boisku pojawiają się Flavio Paixao, Christian Clemens oraz Bassekou Diabate.

62 min.

Rzut rożny mieli gospodarze, ale Kuciak pewnie łapie piłkę dośrodkowaną przez jednego z zawodników gospodarzy.

61 min.

Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za chwilę też dojdzie do trzech zmian w ekipie Biało-Zielonych.

59 min.

GOL DLA AKADEMIJI! Piłkę we własnym polu karnym stracił rozgrywający dziś dobry mecz Kałuziński. Piłkę przejął Marong, podał ją do Dimitara Mitrovskiego, a ten strzałem w lewy dolny róg bramki doprowadza do remisu! Duży błąd pomocnika Biało-Zielonych!

58 min.

Maloca wykopem piłki na aut zatrzymuje groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy.

57 min.

Faulowany Łukasz Zwoliński. Napastnik Biało-Zielonych toczy dzisiaj wiele pojedynków z obrońcami drużyny gospodarzy.

56 min.

Gospodarze w ataku pozycyjnym, jednak Lechia cały czas wysoko wychodzi do stoperów macedońskiej drużyny i wymusza ich straty.

54 min.

Z lewego skrzydła piłkę w pole karne dośrodkował Conrado. Do futbolówki dopadł Zwoliński, który próbował zdobyć bramkę strzałem z pół-woleja, ale znacząco się pomylił.

53 min.

Padł w polu karnym gospodarzy Jarosław Kubicki, ale sędzia nakazał grać dalej.

52 min.

Świetne prostopadłe podanie Kubickiego do Durmusa, ale pomocnik Lechii pomagał sobie przyjmując piłkę ręką i akcje wznowią goście. Dodatkowo za reakcję po decyzji sędziego Durmus został ukarany żółtą kartką.

50 min.

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Lechii. Gdańszczanie są częściej przy piłce, mieli już swoją okazję na gola. Teraz rozgrywają kolejny atak pozycyjny.

49 min.

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy Conrado.

48 min.

Świetna okazja Zwolińskiego! Napastnik Lechii przechwycił piłkę na połowie rywala i popędził na bramkę gospodarzy. Jednak miał chyba zbyt wiele pomysłów i trafił prosto w Alchevskiego! To mogło być 2:0 dla Biało-Zielonych!

46 min.

Piłkarze gości już od samego początku drugiej połowy stosują pressing już na połowie rywala.

46 min.

Początek drugiej połowy spotkania! Grę ze środka boiska rozpoczynają piłkarze Akademiji Pandev!

Piłkarze powoli wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

Lechia Gdańsk miała dobre pierwsze dziesięć minut spotkania, gdzie była bliska zdobycia gola. Później do głosu doszli gospodarze, którzy powinni mieć co najmniej dwa strzelone gole już do przerwy. Jednak Macedończycy byli niedokładni w ostatnich podaniach pod bramką Lechii, a przede wszystkim nie mieli recepty na pokonanie dobrze dysponowanego dzisiaj Dusana Kuciaka. Nieskuteczność gospodarzy wykorzystał Maciej Gajos, który strzałem z dystansu wyprowadził gości na prowadzenie. Po nim Biało-Zieloni ponownie przeważali i byli blisko strzelenia drugiego gola jeszcze przed przerwą. Lechia ma jednak nad czym myśleć przed drugą połową spotkania. Wracamy za 10-12 minut!

45+4 min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY SPOTKANIA!

45+3 min.

Rajd Sezonienki zatrzymany przez jednego z obrońców gospodarzy.

45+2 min.

Ożywili się goście po strzelonym golu. Od kilku ostatnich minut widzimy dominację Lechii na boisku, która dąży do zdobycia drugiej bramki jeszcze przed końcem pierwszej części gry.

45+1 min.

Szansa Lechii! Sezonienko próbował dojść do sytuacji strzeleckiej, ale jego strzał został zablokowany. Do piłki doszedł jeszcze Stec, ale postanowił rozwiązać to siłowo i jego strzał z sześciu metrów poleciał wysoko nad bramką.

45 min.

Arbiter spotkania doliczył aż cztery minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44 min.

Strzał głową jednego z zawodników Lechii poleciał nad bramką po dośrodkowaniu Kałuzińskiego.

43 min.

Kolejna okazja Macieja Gajosa! Tym razem jednak jego uderzenie broni bramkarz gospodarzy. Rzut rożny dla Lechii!

43 min.

Strzał Tobersa z dystansu pewnie broni Alchevski.

42 min.

Rzut rożny dla Lechii. Wcześniej świetnie piłkę dośrodkowywał z prawego skrzydła Sezonienko, ale żaden z piłkarzy gości nie doszedł do jego podania.

40 min.

Bez zagrożenia dla Lechii po drugim rzucie rożnym dla gospodarzy.

40 min.

Strzał Jokovicia zablokowany przez jednego z graczy Lechii! Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

39 min.

Donv uderzał zza pola karnego. Niepewna interwencja Kuciaka, która kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy.

37 min.

GOL DLA LECHII! Maciej Gajos świetnie minął przeciwnika, wywalczył sobie przestrzeń do strzału z dystansu i uderzeniem zza pola karnego strzelił gola! Pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu i gol! Lechia coraz bliżej awansu do drugiej rundy.

36 min.

Na spalonym znalazł się jeden z zawodników gospodarzy.

35 min.

Zółtą kartką upomniany Ilija Donov. Pomocnik gospodarzy zatrzymał kontratak Lechii i sfaulował taktycznie Durmusa.

34 min.

Za nami ponad pół godziny gry. Na razie bramki nie padły, aczkolwiek bliżej wyjścia na prowadzenie byli gospodarze, którzy jednak nie zdołali pokonać Dusana Kuciaka.

33 min.

Faulowany Jakub Kałuziński.

31 min.

Lechia w ataku pozycyjnym. Jednak niewielu piłkarzy gości otwiera się do gry, podań, przez co niełatwo idzie budowanie akcji gdańskim piłkarzom.

30 min.

Grę od autu wznawiają gospodarze.

29 min.

Przerwa na uzupełnienie płynów. Po piłkarzach obu drużyn widać, jak wiele sił kosztuje ich dzisiejsze spotkanie i granie w upale.

28 min.

Dośrodkowanie Durmusa przeleciało przez całe pole karne gospodarzy, choć do piłki mógł dojść Maloca czy Gajos.

27 min.

Zablokowane dośrodkowanie Sezonienki. Rzut rożny dla Lechii.

24 min.

Dimov fauluje Zwolińskiego w okolicach 35 metrów od bramki gospodarzy. Pomoc medyczna udzielana jest obu zawodnikom. Dużo roboty w środku pola musi robić dzisiaj Zwolak, który musi walczyć o piłki w środkowej części boiska i walczyć w powietrzu. Na razie napastnik Lechii nie miał swojej okazji na strzelenie gola.

23 min.

Strzał bezpośredni z rzutu wolnego Mitrovskiego poleciał wysoko nad bramką.

22 min.

Kolejna dobra akcja Velinovskiego. Teraz został sfaulowany około 30 metrów od bramki gości.

21 min.

Chwilowa przerwa w grze. Pomoc medyczna była udzielana Zwolińskiemu, ale napastnik Biało-Zielonych będzie grał dalej.

20 min.

Bardzo często pod polem karnym Lechii pojawiają się zawodnicy gospodarzy, którzy stworzyli sobie już kilka okazji bramkowych. Jednak wciąż mamy bezbramkowy remis, a w dużej mierze jest to zasługa świetnej dyspozycji Kuciaka.

19 min.

Faulowany Kacper Sezonienko. Defensywa Lechii dostaje okazję do chwili wytchnienia.

17 min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Było blisko gola dla gospodarzy! Strzał Maronga trafił jednak w słupek! Kolejna świetna okazja dla Macedończyków!

15 min.

Ilkay Durmus próbował dośrodkować piłkę na głowę Łukasza Zwolińskiego w polu karnym, ale podanie skrzydłowego było za wysokie i grę od bramki wznawiają gospodarze.

13 min.

Dwie groźne okazje dla gospodarzy! Najpierw z dystansu uderzał Velinovski, ale strzał obronił Kuciak. Chwilę później gospodarze próbowali dobić piłkę, ale ponownie fantastycznie spisał się Kuciak. Drugi sygnał ostrzegawczy dla gości – tu już powinno być 1:0 dla Akademiji!

12 min.

Nieudana próba prostopadłego podania Ivanovskiego i piłkę przejmują gdańscy defensorzy.

10 min.

Dimitar Mitrovski zdecydował się na strzał z dystansu! Próba była całkiem dobra, ale poleciała tuż obok prawego słupka bramki Lechii. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla dla gości.

8 min.

Lechia w ataku pozycyjnym. Całkiem dobre pierwsze minuty gdańskiego zespołu, który szuka swoich szans na strzelenie pierwszego gola.

7 min.

Dłużej przy piłce byli teraz zawodnicy drużyny gospodarzy. Jednak nie udało im się stworzyć zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

5 min.

Kolejna szansa Lechii! Ładnie piłkę głową zgrał Sezonienko do Macieja Gajosa. Środkowy pomocnik Lechii miał świetną okazję na strzelenie gola, ale nie trafił dobrze w piłkę i uderzył obok lewego słupka bramki gospodarzy.

4 min.

Zablokowany strzał Kacpra Sezonienki z okolicy 10 metrów. Później David Stec bardzo niecelnie uderzał zza pola karnego.

3 min.

Lechia w ataku pozycyjnym. Obie ekipy już od samego początku meczu grają wysokim pressingiem.

2 min.

Padł jeden z zawodników gospodarzy w polu karnym Lechii, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla macedońskiej drużyny.

17:01

ZACZYNAMY! GRĘ ZE ŚRODKA BOISKA ROZPOCZYNA LECHIA!

16:59

Na meczu jest obecny sam Goran Pandev, który jest właścicielem klubu z Macedonii

16:57

Na trybunach jest ponad setka kibiców Lechii. Jeszcze we wtorek nie było to pewne, czy kibice zostaną wpuszczeni na stadion. Wczoraj jednak delegat UEFA zapewnił, że każdy fan gdańskiej Lechii, który ma kupiony bilet na to spotkanie, zostanie wpuszczony na stadion.

16:55

Murawa na stadionie w Skopje jest sucha – mimo próśb drużyny gości nie została ona podlana. To może z kolei utrudnić rozgrywanie składnych, szybkich akcji czy płynne przechodzenie do kontrataku.

16:52

Z powodu tych upałów nie dziwi więc fakt, że trener Kaczmarek trochę namieszał w zestawieniu pierwszej jedenastki. Jak powiedział w szkoleniowiec w przedmeczowym wywiadzie dla stacji Viaplay postawił dzisiaj przede wszystkim na piłkarzy bardzo dobrych kondycyjnie, którzy zniosą trudy tego spotkania rozgrywanego przy upalnej pogodzie.

16:50

Dzisiejszy mecz odbędzie się w Trening Centar Petar Miloševski w Skopju. Nie jest to normalny domowy stadion Akademiji w związku z czym dzisiejsze zmagania w Macedonii będzie najprawdopodobniej oglądać mniej niż tysiąc kibiców.

Gospodarzom mogą pomóc warunki atmosferyczne. Mecz będzie rozgrywany przy prawie 40-stopniowym upale. Gdańszczanie często nie grali w takich warunkach atmosferycznych.

16:48

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Włoch – Daniele Chiffi

16:45

Gospodarze zagrają natomiast w składzie podobnym, jak tydzień temu w Gdańsku. W miejsce Marko i Mirko Gjorgievskich w podstawowym zestawieniu pojawili się Goran Tomovski i Ilija Donov. Ponadto też doszło do roszady w bramce – w miejsce Marko Jovanovskiego wszedł Marko Alchevski.

16:40

Chociaż Lechia przed tygodniem wygrała w przekonującym stylu, to trener Tomasz Kaczmarek był niezadowolony z postawy linii defensywnej i dokonał kilku zmian w podstawowym składzie na rewanż. Od pierwszej minuty dzisiaj zagra m.in. Kristers Tobers w miejsce Michała Nalepy, czy Jarosław Kubicki. Ponadto mecz z perspektywy ławki rezerwowych rozpocznie strzelec trzech goli w pierwszym spotkaniu – Flavio Paixao. Za niego zobaczymy z kolei Kacpra Sezonienkę. Kapitanem Lechii dzisiaj będzie Mario Maloca

16:35

Witamy w relacji na żywo! Już za 25 minut Lechia Gdańsk w Skopju rozpocznie rewanżowe starcie pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z macedońską Akademiją Pandev. Pierwszy mecz tydzień temu gdańszczanie wygrali 4:1, ale niestety bardziej w pamięć zapadły wydarzenia na trybunach w pierwszych minutach spotkania, które przerwały rywalizację aż na 45 minut. Jednak miejmy nadzieję, że dzisiaj nie będzie żadnych wymuszonych przerw i będziemy świadkami ciekawego, aczkolwiek z wygraną polskiej drużyny pojedynku!