LKE: Lech ze skromną zaliczką [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Konferencji

Dzisiejszy czwartkowy wieczór jest ważny dla polskich drużyn grających w europejskich pucharach. Jedną z nich jest Lech Poznań, który na własnym stadionie rozpoczyna zmagania w ramach 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy! Zapraszamy na tekstową relację na ŻYWO ze starcia ze Spartakiem Trnava!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

3. runda kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, pierwszy mecz:
20:00, Lech Poznań – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)
Bramki: Marchwiński 46′, Velde 63′ – Stetina 87′
Żółte kartki: Andersson (Lech) – Bainović (Spartak)
Składy:
Lech: Bednarek – Pereira, Blazić, Milić, Andersson – Murawski, Karlstrom – Hotić, Marchwiński (90+2′ Sobiech), Velde (77′ Szymczak) – Ishak (C) (87′ Sousa)
Spartak: Takać – Kostrna, Stetina, Kosa, Miković – Bainović (78′ Bukata), Zeljković, Prochazka (C) – Ofori (68′ Azango), Duricin (68′ Ristovski), Daniel (90+3′ Gorosito)

Rewanżowe starcie w Trnavie w następny czwartek, a pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:00. Dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji na żywo i wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

KONIEC SPOTKANIA. Lech Poznań pokonuje w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy Spartak Trnava 2:1! Zespół z Poznania dzisiaj był znacznie lepszym zespołem od rywala, ale brak sił w końcówce i moment dekoncentracji w tym fragmencie spotkania, sprawia, że na przyszłotygodniowy rewanż do Trnavy jedzie z zaledwie jednobramkową zaliczką.

90+4′ Coraz bliżej do końca spotkania, przy piłce zawodnicy gospodarzy.

90+3′ Zmiana też w zespole gości – Gorosito w miejsce Daniela.

90+2′ Żółta kartka dla Prochazki za faul na Murawskim. Zmiana w Lechu – Artur Sobiech w miejsce Filipa Marchwińskiego. Świetny mecz pomocnika Lecha w czwartkowy wieczór.

90+1′ Ważna interwencja Bednarka! Bramkarz Lecha doskonale wybronił strzał z kilku metrów Prochazki.

90′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy zostały doliczone cztery minuty.

90′ Faulowany Ristovski, rzut wolny dla Spartaka.

89′ Groźne dośrodkowanie w pole karne Daniela, ale Azango nie zdołał doskoczyć do piłki.

87′ Zmiana w zespole gospodarzy – Sousa za Ishaka.

87′ GOOOOOL! Spartak z golem kontaktowym! Strzelcem gola Lukas Stetina. Zamieszanie w polu karnym Lecha, gdzie w piłkę nie trafił Ishak, dopadł do niej Stetina i strzałem przy prawym słupku strzela gola.

86′ Karlstrom sfaulował Bukatę, rzut wolny dla gości.

85′ Świetny przechwyt Szymczaka, ale parę chwil później zbyt mocno dograł piłkę do zmęczonego już Ishaka.

84′ Chciał efektownie minąć rywala Filip Marchwiński, ale ta sztuka mu się nie udała i grę od bramki wznawia Takać.

83′ Lech wciąż kontroluje losy spotkania, a tak pięknie akcję bramkową na 2:0 rozegrał duet Velde-Marchwiński:

82′ Sfrustrowany zmianą przed końcem spotkania był Kristoffer Velde

80′ Gospodarze po raz któryś z rzędu (można pomylić się w liczeniu) w ataku pozycyjnym.

79′ Udany powrót do defensywy Szymczaka, który dobrze zatrzymał kontrę rywali.

78′ Piłkarze Spartaka na raty, ale udanie oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego po rozegraniu rzutu rożnego. Zmiana w zespole gości – Martin Bukata w miejsce Filipa Bainovicia.

76′ Zaskakujący strzał z dystansu Milicia, który Takać odbił na rzut rożny! Szymczak melduje się na placu gry, ale nie za Ishaka, a za Kristoffera Velde!

76′ Za chwilę na boisku pojawi się Filip Szymczak. Prawdopodobnie za Mikaela Ishaka

75′ Tak Filip Marchwiński w pierwszej akcji w drugiej połowie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie:

74′ Strzał Erika Daniela poleciał wysoko ponad bramką.

73′ Rzut wolny dla drużyny gości niedaleko pola karnego Lecha po faulu Anderssona.

71′ Zablokowany strzał Ristovskiego, dobra postawa defensywy Lecha.

70′ Lech w pełni kontroluje losy spotkania i szuka trzeciego trafienia.

69′ Płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska Azanago pewnie wyłapuje Filip Bednarek

68′ Podwójna zmiana w zespole gości – Azango i Ristovski w miejsce Oforiego i Duricina.

67′ Dobre uderzenie z dystansu Mikaela Ishaka, ale jego strzał wybronił Takać, który prawie popełnił błąd, ale uratował go błąd Anderssona, który za ten faul został ukarany żółtą kartką.

66′ Kristoffer Velde faulował jednego z zawodników drużyny rywali. Rzut wolny dla drużyny gości.

65′ Rzut rożny dla gospodarzy.

63′ GOOOOOOOOL! Lech z drugą bramką na koncie! Strzelcem gola Kristoffer Velde. Świetna akcja duetu Velde-Marchwiński. Najpierw Norweg zagrał piłkę do Polaka, później ten zagrał krótkie prostopadłe podanie w pole karne, gdzie na lewej stronie boiska znalazł się Velde i strzałem przy prawym słupku podwyższył prowadzenie.

63′ Nie opanował przy kilku rywalach piłki pod polem karnym gości Kristoffer Velde.

62′ Na pozycji spalonej znalazł się jeden z ofensywnych zawodników Spartaka.

61′ Zablokowane dośrodkowanie Hoticia, rzut rożny dla gospodarzy.

60′ Jest w wysokiej formie w ostatnich tygodniach Filip Marchwiński, który otworzył dzisiaj wynik spotkania:

59′ Niecelne uderzenie głową autorstwa Mikaela Ishaka

58′ Miković fauluje Ishaka. Rzut wolny dla Lecha nieopodal pola karnego drużyny gości.

57′ Spokojniejszy fragment spotkania. Gra skupiona jest przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

55′ Wyżej po stracie gola do piłki wychodzą gracze gości, co starają się wykorzystać gospodarze.

54′ Gospodarze w ataku pozycyjnym cierpliwie szukają swojej szansy na podwyższenie prowadzenia w tym meczu.

52′ Zablokowany strzał zza pola karnego Duricina, a później źle zabrał się do strzału Daniel.

51′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż pomoc medyczna jest udzielana jednemu z graczy gości.

50′ Zbyt płaskie dośrodkowanie Hoticia w pole karne.

48′ Na pozycji spalonej znalazł się jeden z piłkarzy gości.

47′ Ważna interwencja Milicia, rzut rożny dla gości.

46′ GOOOOL! Lech wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Filip Marchwiński. Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Pereiry w pole karne, gdzie do piłki dopadł Marchwiński, który strzałem z bliska otwiera wynik rywalizacji! Kapitalne otwarcie Lecha.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska rozpoczęli piłkarze Lecha!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lech do przerwy bezbramkowo remisuje do przerwy ze Spartakiem Trnava. Gospodarze w pełni przeważają, kreują sobie sytuacje bramkowe, ale na razie brakuje skuteczności pod bramką rywala. Wracamy za kwadrans!

45+1′ Mogli mieć dobrą okazję na gola piłkarze Lecha, ale na pozycji spalonej znalazł się Dino Hotić.

45′ Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

44′ Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany został Filip Bainović, który faulował taktycznie Karlstroma.

43′ Dobre dośrodkowanie Pereiry z rzutu rożnego w pole karne, ale Miha Blazić nieznacznie się pomylił uderzając piłkę głową z bliskiej odległości!

42′ Zablokowany strzał zza pola karnego Kristoffera Velde, rzut rożny dla gospodarzy.

42′ Wrzutka w pole karne na Prochazkę, ale kapitan drużyny gości nie zdołał opanować piłki.

41′ Bardzo ważna interwencja Bednarka, który umiejętnie wybronił strzał z czterdziestu metrów Bainovicia.

40′ Techniczny błąd Milicia, ale strzał Erika Daniela został zablokowany, rzut rożny dla gości.

39′ Złe podanie Murawskiego w stronę Ishaka, a chwilę później faulowany był Kostrna przez Marchwińskiego.

38′ Mądre zagranie pod własnym polem karnym na lewej stronie boiska Kostrny, który nabił Hoticia.

37′ Dobre dośrodkowanie Milicia na Ishaka w pole karne, ale strzał głową Szweda dobrze wybronił jednak Takać!

36′ Dłużej przy piłce gospodarze, ale przerzut piłki na drugą stronę do Anderssona został zablokowany.

34′ Złe crossowe podanie Anderssona i rywale przechwytują piłkę.

33′ Zbyt mocne dośrodkowanie w stronę Velde i grę od bramki wznawia Takać.

32′ Murawski faulowany przez Zeljkovicia, który dostaje ostrzeżenie od sędziego. Rzut wolny dla Lecha.

31′ Pół godziny gry za nami! Na razie Lech w pełni przeważa, ale nie potrafi przełożyć tego na wynik bramkowy.

30′ Świetna interwencja Takacia przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła Pereiry.

29′ Podanie Pereiry w stronę Velde, ale Norweg w porę został uprzedzony przez defensorów rywali.

28′ Dino Hotić stracił piłkę w ofensywie, przegrywając pojedynek z jednym z rywali.

27′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż jedna z piłek zostanie wymieniona.

26′ Kolejna dobra interwencja Takacia! Bramkarz gości świetnie wybronił strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Murawskiego!

25′ Zablokowane dośrodkowanie Pereiry, rzut rożny dla gospodarzy.

23′ Dośrodkowanie Blazicia w kierunku Hoticia, ale czujny w bramce był Takać i pewnie wyłapał piłkę.

21′ Popełnił błąd Karlstrom, ale jego błąd w defensywie szybko naprawił Filip Marchwiński.

20′ Andersson fauluje na lewym skrzydle jednego z graczy Spartaka, rzut wolny dla gości.

20′ Gospodarze w ataku pozycyjnym znacznie przybliżają się do wyjścia na prowadzenie.

18′ Groźny strzał z dystansu Anderssona, Takać broni jednak to uderzenie! Lech w natarciu!

17′ Świetna interwencja Takacia, który na raty, ale obronił strzał głową Velde z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Hoticia. Rzut rożny dla Lecha!

16′ Lech w kontrataku, ale Jesper Karlstrom źle ją rozegrał i podanie do Mikaela Ishaka zostało przechwycone.

15′ Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Hoticia, nie zdołał do niego dobiec Blazić.

14′ Prochazka fauluje Murawskiego, rzut wolny dla Lecha.

13′ Groźne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości Pereiry, ale Mikael Ishak nie trafił w piłkę z bliskiej odległości, nie dopadł do niej również Velde!

12′ Zeljković w porę zatrzymuje na lewym skrzydle Velde.

11′ Stetina wybija dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska Dino Hoticia.

10′ Piłkarze drużyny gości stosują wysoki pressing przy rozegraniu piłki przez graczy Lecha. Na razie gospodarze nie mają pomysłu, aby zagrozić bramce Spartaka.

9′ Niecelne podanie w ataku pozycyjnym Eliasa Anderssona, a chwilę później faulowany był Ofori.

8′ Dobra asekuracja w wykonaniu Erika Daniela, który przechwycił dobre prostopadłe podanie Velde do Karlstroma.

6′ Spokojny początek spotkania. Częściej przy piłce są gospodarze, a goście cierpliwie czekają na swoje okazje do kontrataków.

5′ Blisko gola dla Lecha! Strzał Joela Pereiry z rzutu wolnego poleciał jednak nieznacznie obok prawego słupka bramki gości.

4′ Steina fauluje Velde nieopodal pola karnego gości. Dobra okazja na zaskoczenie rywala dla piłkarzy Lecha z rzutu wolnego.

3′ Faulowany w środku pola Mikael Ishak. Rzut wolny dla Lecha.

2′ Piłkarze Lecha cierpliwie rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym i czekają na błąd w defensywie rywala.

20:00 Początek spotkania! Grę od środka rozpoczęli piłkarze gości!

19:59 Do Poznania przyjechała również zorganizowana grupa kibiców drużyny gości.

19:58 Przywitanie kapitanów obu drużyn – Mikaela Ishaka i Romana Prochazki. Losowanie i już za chwilę początek rywalizacji!

19:56 Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko! Wita ich około 28-29 tysięcy fanów zgromadzonych na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

19:53 Równolegle w Warszawie walkę o awans toczy Legia. Podopieczni trenera Kosty Runjaicia rozpoczęli swój mecz jednak godzinę wcześniej, a po pierwszej połowie niestety przegrywają 0:1. Relację na żywo z tego spotkania można śledzić również na naszym portalu: Legia – Austria Wiedeń [LIVE]!

19:51 Natomiast w takim zestawieniu dzisiejsze starcie rozpocznie zespół Lecha Poznań! Trener John van den Brom postawił na najsilniejsze obecnie zestawienie (formacja 4-2-3-1):

19:49 Czas na prezentację wyjściowych składów! W takim zestawieniu dzisiejsze starcie rozpocznie drużyna Spartaka Trnava (formacja 4-3-3)!:

19:47 Sędzią dzisiejszego starcia na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu będzie Atilla Karaoglan. Jego asystentami na liniach bocznych będą rodacy – Eyhun Sesiguzel i Cedvet Komurcuoglu. Arbiter techniczny to Bahattin Simsek, a podczas meczu nie będzie można skorzystać z wideoweryfikacji VAR.

19:45 Natomiast piłkarze Lecha są po dość niełatwym boju w Lubinie, gdzie w 3. kolejce Ekstraklasy zremisowali z Zagłębiem 1:1. Bramkę dla zespołu z Poznania zdobył Miha Blazić. Zawodnicy Kolejorza pokazali jednak charakter, gdyż doprowadzili do wyrównania grając w osłabieniu po czerwonej kartce na początku drugiej połowy dla Radosława Murawskiego. Dzisiaj zarówno Blazić, jak i Murawski rozpoczną mecz w wyjściowym składzie.

19:43 Trenerem rywali jest Słowak – Michal Gasparik, który prowadzi drużynę od stycznia 2021 roku. Do tej pory ma na swoim koncie 110 meczów dowodząc słowackim zespołem, z czego 63 z nich wygrał, 22 zremisował, a 25 razy przegrał. Przed rokiem Spartak musiał uznać wyższość Rakowa Częstochowa w dwumeczu eliminacyjnym 3. rundy Ligi Konferencji Europy. Wówczas podopieczni trenera Marka Papszuna triumfowali w dwumeczu 3:0.

19:41 Tak jak wspomnieliśmy na początku tej relacji w zespole Spartaka Trnava możemy znaleźć kilku graczy z ekstraklasową przeszłością. Niektórzy z nich tak jak Erik Daniel (ex-Zagłębie Lubin) czy Roman Prochazka (ex-Górnik Zabrze) rozpoczną dzisiejszy mecz w pierwszym składzie. Warto też zaznaczyć, że obaj piłkarze przed tygodniem w rewanżowym starciu zapisali po bramce na swoim koncie.

19:39 Natomiast dzisiejszy rywal Lecha – Spartak Trnava w poprzedniej rundzie dość pewnie poradził sobie z łotewską FK Auda. Co prawda w pierwszym meczu na Łotwie padł remis 1:1, ale słowacki zespół w rewanżu nie pozostawił złudzeń i pewnie zwyciężył 4:1.

19:37 Poznański zespół w poprzedniej rundzie kwalifikacyjnej bez problemów poradził sobie z litewskim Żalgirisem Kowno. Podopieczni trenera Johna van den Broma najpierw w Poznaniu wygrali 3:1, a w rewanżu, gdzie doszło do kilku zmian w składzie pokonali rywali 2:1.

19:35 Dobry wieczór Państwu! Już za dwadzieścia pięć minut początek pierwszego spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W Poznaniu trzecia drużyna ostatniego sezonu Ekstraklasy – Lech zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava, który w swoim składzie ma kilku piłkarzy z przeszłością na polskich boiskach.