LKE: Feyenoord lepszy od Marsylii

Feyenoord Rotterdam pokonał 3:2 Olympique Marsylia w pierwszym meczu półfinałowych Ligi Konferencji Europy. Epizodyczny – bo trwający zaledwie kilka minut – występ zaliczył Arkadiusz Milik.

Feyenoord rozpoczął z wysokiego C. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rotterdamczycy już po upływie 20 minuty prowadzili różnicą dwóch goli. Najpierw trafił Cyriel Dessers, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Luis Sinisterra

Olympique, mimo otrzymania dwóch szybkich ciosów, nie poddał się i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. W 28. minucie Bamba Dieg strzelił gola kontaktowego, a wyrównującego tuż przed przerwą zanotował Gerson.

Remis trwał tylko chwilę. Już w pierwszej akcji drugiej odsłony spotkania Dessers po raz drugi wpakował piłkę do siatki, zaliczając dublet i jednocześnie – jak się później okazało – przechylił tym samym szalę zwycięstwa na korzyść Holendrów.

Dopiero w 85. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski powraca po kontuzji naderwanego mięśnia dwugłowego, dlatego też mecz zaczął na ławce rezerwowych, jednak mimo to dziwić może zwlekanie trenera OM Jorge Sampaoliego z wpuszczeniem go na plac gry, mając na uwadze niekorzystny rezultat.

Feyenoord jest bliżej półfinału, ale czeka go jeszcze co najmniej 90 minut rewanżu na Stade Velodrome. Czy marsylczycy odrobią straty? Przekonamy się już za tydzień 5 maja.