LKE: Aston Villa rozbiła AZ Alkmaar

Aston Villa nie dała żadnych szans AZ Alkmaar. Matty Cash i spółka rozbili Holendrów aż 4:1 w trzeciej kolejce Ligi Konferencji Europy.

Aston Villa rzadko gościła pod bramką AZ, lecz gdy już znalazła się w jej pobliżu, była zabójczo skuteczna. W pierwszej połowie podopieczni Unaia Emery’ego oddali dwa strzały i prowadzili dwoma golami. Po przerwie podobnie: trzy strzały, kolejne dwa trafienia i jedna interwencja Mathewa Ryana.

Z kronikarskiego obowiązku: na listę strzelców wpisali się w porządku chronologicznym Leon Bailey, Youri Tielemans, Ollie Watkins i John McGinn, zaś gola na otarcie łez dla gospodarzy z Alkmaar zanotował Ibrahim Sadiq.

Cały mecz w barwach „The Villans” rozegrał Matty Cash.

Aston Villa po trzech kolejkach LKE ma na swoim koncie 6 punktów. Dla AZ natomiast była to już druga porażka – Holendrzy z trzema oczkami zamykają tabelę E.