LK: Umęczona wygrana AS Romy

AS Roma wygrywa pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Konferencji. Rzymianie nie byli stroną dominującą, jednak udało im się wygrać z Vittese 1:0.

AS Roma nie miała prostej przeprawy w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji. Holenderskie Vitesse nie było w świetle faworyta, choć zagrało całkiem niezłe spotkanie przeciwko wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Drużyna z Rzymu nie była stroną dominującą tego spotkania, choć udało się jej zdobyć gola na wagę wygranej. W 46. minucie Sergio Oliveira zdobył jedynego gola w tym spotkaniu i dał zwycięstwo swojej drużynie.

Od 79. minuty Roma grała w osłabieniu jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę otrzymał strzelec gola i 30-letni pomocnik musiał przedwcześnie zakończyć spotkanie.

Przed rewanżem lekką przewagę ma AS Roma, choć kwestia awansu wciąż jest otwarta.