Liverpool konsekwentnie zmierza po mistrzostwo

Skazywane na porażkę Sheffield nie oddało łatwo meczu na Anfield. Goście do samego końca grali o punkty w tym meczu.

Ostatnia drużyna w tabeli postawiła twarde warunki kandydatom na mistrza Anglii. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce na korzyść The Reds.

Podopieczni Kloppa całkiem nieźle weszli w to spotkanie. Po kwadransie gry piłkę do siatki wpakował Darwin Nunez, który wykorzystał błąd bramkarza Grbica. Golkiper wykopując piłkę nabił blokującego zagranie napastnika i mieliśmy 1:0. Gospodarze zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, ale goście nie powiedzieli ostatniego słowa w tym meczu.

W 59. minucie szczęście odwróciło się od The Reds. Gola samobójczego zdobył Conor Bradley. Liverpool miał przewagę i dłużej utrzymywał się przy piłce, co przełożyło się na gola Alexisa Mac Allistera na 2:1, kwadrans przed końcem gry. Wynik końcowy na 3:1 ustalił Cody Gakpo.

Sytuacja w czołówce Premier League wygląda bardzo ciekawie.