Lipsk lepszy od Bayernu!

RB Lipsk wygrywa w wielkim hicie kolejki! Byki pokonały Bayern Monachium 1:3 i sprawiły, że Bawarczycy na ostatniej prostej sezonu mogą stracić tytuł mistrzowski!

Bayern Monachium pokonany w przedostatniej kolejce Bundesligi! RB Lipsk odrobił straty i ostatecznie wygrał z Die Roten 3:1 w najciekawiej zapowiadającym się starciu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Drużyna Bayernu całkiem nieźle radziła sobie w pierwszej połowie, w 25. minucie do siatki trafił Serge Gnabry i nic nie zapowiadało kłopotów Die Roten. Wręcz przeciwnie. Lipsk miał kilka okazji do przerwy, ale nie wyglądało, aby przyjezdni mieli stanowić zagrożenie dla piłkarzy Tuchela.

W drugiej połowie obraz gry kompletnie się zmienił. Lipsk był aktywniejszy w swojej grze i do tego skuteczniejszy. W 65. minucie Konrad Laimer trafił do siatki i wyrównał stan meczu. Dziesięć minut później Nkunku dołożył kolejnego gola z rzutu karnego i było 2:1. Jeszcze w 86. minucie kolejnego karnego wykorzystał Dominik Szaboszlay. Węgier tym samym ustanowił wynik spotkania na 3:1 dla Lipska.

Porażka Bayernu sprawia, że może stracić tytuł na ostatniej prostej! Jeśli jutro Borussia Dortmund wygra z Augsburgiem, wówczas wyprzedzi Bayern w tabeli i wypracuje dwupunktową przewagę. W ostatniej kolejce Die Roten zmierzą się z FC Koeln, jednak w tym momencie kwestia tytułu nie jest już zależna tylko od nich.