Liga Mistrzów: Zacięty bój na San Siro

Zlatan Ibrahimovic kontra Pep Guardiola, Mark Van Bommel przeciwko byłym kolegom – to tylko dwa z wielu podtekstów tego meczu. Na San Siro Milan mierzył się z Barceloną.
Pierwsza konfrontacja obu ekip nie wyłoniła zwycięscy, na Camp Nou padł wynik 2:2. Jak było tym razem?

Już po niespełna kwadransie wynik spotkania otworzył Van Bommel, jednak na nieszczęście gospodarzy… skierował piłkę nie do tej bramki! Po zagraniu wzdłuż boiska Keity, futbolówka odbiła się od nóg Holendra kompletnie zaskakując broniącego w Milanie Abbiatiego.

Kilka minut później dobre humory miejscowym kibicom poprawił Zlatan Ibrahimović, który wykorzystał podanie Clarence Seedorfa i było 1:1.

Jeszcze przed przerwą Aquilani zdaniem sędziego faulował w polu karnym Xaviego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Leo Messi i piłkarze Dumy Katalonii schodzili na przerwę ciesząc się ze skromnego prowadzenia. Te mogłoby być wyższe, gdyby nie świetnie dysponowany golkiper włoskiej drużyny Christian Abbiati.

Zaraz po przerwie w pięknym stylu odpowiedzieli gospodarze. Boateng łatwo ograł Abidala i atomowym strzałem pokonał Victora Valdesa. Radość miejscowych znów nie trwała jednak długo, bo dosyć szybko prowadzenie znów objęli goście. Błąd obrońców Milanu wykorzystał Messi podając do Xaviego, który nie zwykł marnować takich okazji.

Kolejne bramki już nie padły i na San Siro lepsza okazała się Barcelona.

AC Milan – FC Barcelona 2:3 (1:2)
0:1 Van Bommel (14′ sam.)
1:1 Ibrahimović (20′)
1:2 Messi (31′ k)
2:2 Boateng (54′)
2:3 Xavi (63′)

AC Milan: Abbiati – Abate, Nesta (66. Bonera), Thiago Silva, Zambrotta – Aquilani, Van Bommel (72. Nocerino), Seedorf – Boateng – Robinho (46. Pato), Ibrahimović.

FC Barcelona: Valdes – Puyol, Mashcerano, Busquets, Abidal – Keita, Xavi, Thiago Alcantara (90. Jonathan) – Fabregas (80. Pedro), Villa (63. Sanchez), Messi.

Żółte kartki: Aquilani, Nesta, Van Bommel, Zambrotta – Messi, Puyol, Mascherano.

Sensacja, APOEL w 1/8 finału Ligi Mistrzów – KLIKNIJ!