Liga Mistrzów: Lille OSC pozostaje w grze!

Niespodzianka w Moskwie. Lille dość nieoczekiwanie wygrało z CSKA 2:0 i zbliżyło się do fazy pucharowej Champions League.
Mistrzowie Francji chcąc zachować szansę na awans do fazy pucharowej rozgrywek musieli pokonać w Moskwie CSKA, dlatego to właśnie oni mieli więcej ochoty do gry w pierwszej połowie spotkania. Wydarzeniom boiskowym z ławki rezerwowych Lille przyglądało się dwóch Polaków Ireneusz Jeleń i Ludovic Obraniak.

W kilkustopniowym mrozie i przy święcącymi pustakami trybunach gospodarze oddali inicjatywę gościom, nastawiając się na kontrataki. W kilku momentach Rosjanie mogli jednak ponieść przykre konsekwencje takie postawy, ponieważ zmotywowani Francuzi kilkukrotnie poważnie ich bramce.

Piłkarze CSKA próbowali się odgryzać grą z kontry, ale podobnie jak rywale, w pierwszej połowie bramki nie zdobyli.

Druga połowa rozpoczęła się efektownym golem Wasilija Bierezuckiego. Na nieszczęście miejscowych kibiców było to jednak trafienie samobójcze. Reprezentujący barwy Lille, Sow wbiegał w pole karne, już przymierzał się do strzału z 15 metrów, gdy wbiegł przed niego Bierezucki, ten próbował wybić piłkę, ale pechowo przelobował bramkarza i z prowadzenia mogli cieszyć się goście.

Podrażnieni stratą bramki Rosjanie ruszyli do nieśmiałych ataków, które na dobre rozpoczęły się dopiero około 65. minuty. Wszystko przez to, że CSKA przegrywało już 0:2. Zza pleców obrońców wybiegł Joe Cole, a akcje wykończył Sow.

Autor drugiej bramki w 74. minucie opuścił boisko, a na placu gry zastąpił go Jeleń. Ani Polak, ani też nikt inny, gola już w tym meczu nie strzelił i w Moskwie doszło do niespodzianki.

CSKA Moskwa – Lille OSC 0:2 (0:0)

0:1 Bieriezucki (49′ sam.)
0:2 Sow (64′)

CSKA: Gabułow – Nababkin, W.Bieriezucki, Ignaszewicz (64. Shchennikow), A.Bieriezucki – Mamajew, Ałdonin – Oliseh, Dzagojew, Cauna (87. Sederow) – Love.

Lille: Landreau – Debuchy, Rozehnal, Chedjou, Beria – Mavuba, Balmont, Gueye – Cole (87. Payet), Hazard (90. De Melo) – Sow (74. Jeleń).

Żółte kartki: Nababkin –  Rozehnal, Debuchy.

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)