Liga Europy: Ruch wygrał, ale było gorąco

Przez moment Ruch Chorzów był blisko porażki na własnym terenie w meczu z Metalurgiem Skopje. Na szczęście w odpowiednim momencie przebudził się Arkadiusz Piech. Ostatecznie Niebiescy wygrali 3:1.

Przerwa letnia przyniosła sporo zmian w Ruchu Chorzów. Z klubem pożegnał się Waldemar Fornalik, który został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Władze Niebieskich postawiły na kontynuację pracy poprzedniego trenera. Dlatego angaż otrzymał jego brat – Tomasz.

Starcie w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy z Metalurgiem Skopje było debiutem Tomasza Fornalika. Nowy szkoleniowiec Niebieskich nie zaskoczył ustawieniem. W pierwszej części meczu gospodarze prezentowali się lepiej od rywali, ale nie padły żadne bramki. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję zmarnował Marek Zieńczuk, który nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej części spotkania przez długi czas utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Niestety w 69. minucie prowadzenie macedońskiej drużynie dał Agron Memedi i przy Cichej pachniało sensacją. Na szczęście po pięciu minutach Niebiescy wyrównali. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Arkadiusz Piech. Minęło kilka kolejnych minut i gospodarze prowadzili już 2:1. Ponownie bramkę zdobył Piech. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek arbitra, to wynik podwyższył Piotr Stawarczyk.

Za tydzień Ruch rozegra rewanż na wyjeździe.