Liga Europy: Pierwsza wygrana Legii!

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli w czwartek kibice Legii Warszawa. Stołeczna ekipa po emocjonującym spotkaniu wygrała 3:2 z Hapoelem Tel-Awiw. Zwycięstwo w ostatnich sekundach zapewnił Miroslav Radović.
Biorąc pod uwagę wyniki spotkań z pierwszej kolejki czwartkowy mecz był bardzo ważny zarówno dla Legii Warszawa, jak i Hapoelu Tel-Awiw. Obydwa zespoły w pierwszej serii spotkań przegrały.

Na własnym terenie od początku meczu mogliśmy od Legii oczekiwać agresywnej oraz ofensywnej gry. Niestety nic z tego nie wyszło. Stołeczna ekipa od pierwszych minut wyraźnie ustępowała przyjezdnym. Efekt? Hapoel w 34. minucie wyszedł na prowadzenie. Toto Tamuz wykorzystał nieuwagę obrońców Legii i zdobył bramkę głową. Marcin Komorowski oraz Jakub Wawrzyniak nie pokryli gracza gości. Hapoel wyszedł zasłużenie na prowadzenie.

Na szczęście w drugiej połowie spotkania w grze Legii nastąpił wyraźny przełom. Gospodarze mieli przewagę, a to oczywiście od razu przełożyło się na efekt bramkowy. W 67. minucie gola strzelił Danijel Ljuboja. Gwiazdor Legii Warszawa wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Miroslavie Radoviciu. Do futbolówki podszedł Komorowski i pewnym strzałem dał prowadzenie Legii.

Jednak Hapoel nie poddawał się. Goście przeprowadzali szybkie ataki, po jednym z nich zawodnik gości oddał strzał z około dwudziestu metrów. Dusan Kuciak sparował piłkę przed siebie, którą strzałem głową do siatki wpakował Lala. Ostatnie słowo należało do Legii. W 89. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Radović. Serb fantastycznie wykorzystał dogodną okazję i dał zwycięstwo polskiej ekipie.

W swoim drugim meczu grupowym w Lidze Europy Legia ostatecznie wywalczyła trzy punkty. W następnej kolejce podopieczni Macieja Skorży zmierzą się z Rapidem Bukareszt na wyjeździe.

Legia Warszawa – Hapoel Tel-Awiw 3:2 (0:1)
0:1 Tamuz (34′)
1:1 Ljuboja (67′)
2:1 Komorowski (72′)
2:2 Lala (78′)
3:2 Radović (89′)

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak – Borysiuk, Vrdoljak (46. Gol) – Radović, Ohayon (46. Żyro), Rybus (82. Wolski) – Ljuboja
Trener: Maciej Skorża

Hapoel: Apoula – Kende Fransman, Shish – Igiebor, Oremus (84. Badier), Pecalka, Abbas (12. Toama), Abutbul – Damari (76. Lala), Tamuz
Trener: Dror Kashtan

Żółte kartki: Komorowski, Borysiuk (Legia) – Igiebor (Hapoel)
Sędzia: Said Ennjimi