Liga Europy: Cenny remis Lecha przed rewanżem

Cenny remis na wyjeździe wywalczyli piłkarze Lecha Poznań. Kolejorz na terenie rywala zmierzył się z Khazarem Lenkoran. Spotkanie w Azerbejdżanie zakończyło się remisem 1:1.

Rywalizację w eliminacjach Ligi Europy Lech Poznań rozpoczął już od I rundy. Kolejorz poradził sobie z rywalem z Kazachstanu – Żetysu Tałdykorgan – i wywalczył awans. Los sprawił, że również w II rundzie piłkarzy ekipy ze stolicy Wielkopolski czekała daleka podróż. W czwartek przyszedł czas na przystanek: Azerbejdżan.

W pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Lech na wyjeździe zagrał z Khazarem Lenkoran. Spotkanie na terenie rywala rozpoczęło się fatalnie dla Kolejorza. Rywal wyszedł na prowadzenie już w 5. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Branimir Subasić. Fatalnie w tej sytuacji zachował się golkiper polskiej drużyny – Jasmin Burić. Na szczęście przyjezdni dosyć szybko zdołali wyrównać. W 19. minucie dobre podanie Bartosza Ślusarskiego wykorzystał Mateusz Możdżeń i zdobył bramkę na 1:1. Do szatni na przerwę obydwie drużyny schodziły właśnie przy takim wyniku.

W drugiej połowie spotkania bramek już nie zobaczyliśmy. Momentami piłkarze Lecha sprawiali wrażenie, że są zadowoleni z remisu 1:1. I rzeczywiście taki wynik przed rewanżem stawia ich w uprzywilejowanej pozycji. Jeszcze w samej końcówce spotkania czerwoną kartkę obejrzał Szymon Drewniak po bezmyślnym faulu.

Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Poznaniu. Spotkanie w następny czwartek rozpocznie się o godzinie 20:00.