Tychy 24.08.2024
MECZ BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH : GKS TYCHY - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

NZ. DAMIAN HILBRYCHT Druzyna radosc gol

Lider się nie zatrzymuje

GKS Tychy przegrał u siebie 0:2 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Lider Betclic 1 Ligi podtrzymał świetną serię.

Maciej Ziółkowski

GKS zaczął sezon od… pięciu remisów, a w minioną środę pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce (1:0). Z kolei Bruk-Bet wygrał wcześniej pięć spotkań (ostatnio 4:2 z Wisłą Płock) i raz zremisował.

Lider objął prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. W 39. minucie Kacper Karasek fantastycznie podał prostopadle na wolne pole, do Damiana Hilbrychta, który wychodził sam na sam z bramkarzem i pewnie wykończył akcję poprzez skuteczny strzał z 10. metra.

W dalszej części meczu szanse mieli jedni i drudzy. W 58. minucie Bruk-Bet przedwcześnie cieszył się z podwyższenia wyniku (gol nieuznany z powodu spalonego). Potem Arkadiusz Kasperkiewicz zagrał ręką we własnym polu karnym, lecz sędzia nie podyktował jedenastki dla GKS-u.

Goście ustalili rezultat w 84. minucie. Andrij Dombrowśkyj kapitalnie podał do Morgana Fassbendera, który oddał skuteczny strzał z prawej strony pola karnego. Miejscowi kończyli spotkanie w osłabieniu, gdyż Mamin Sanyang został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

W następnej (8.) kolejce ligowej Bruk-Bet zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola, a GKS zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock.