Lewy trafia, Bayern wygrywa

Bayern Monachium nie miał łatwej przeprawy w starciu z RB Lipsk. Mistrz Niemiec pokonał „Byki” 3:2 – jedną z bramek dołożył Robert Lewandowski.

Lewandowski z kolejnym golem! (fot. Reuters)

Bayern Monachium wygrywa w jednym z najciekawiej zapowiadających się starć 21. kolejki niemieckiej Bundesligi. Piłkarze pod wodzą Juliana Nagelsmanna pokonali RB Lipsk 3:2.

Już w 12. minucie Thomas Mueller trafił do siatki i dał prowadzenie Bayernowi. RB Lipsk po straconym golu dość odważniej atakowało bramkę Bawarczyków, czego efektem było trafienie Andre Silvy w 27. minucie i wyrównanie wyniku na Allianz Arenie.

Jeszcze w pierwszej minucie Thomas Mueller trafił do siatki, jednak nieco wcześniej Lewandowski faulował jednego z rywali, przez co sędzia nie uznał trafienia. Polski zawodnik zrehabilitował się tuż przed przerwą i wykorzystał podanie Kingsleya Comana. Polak trafił do siatki i Bayern znów prowadził.

W 53. minucie Christopher Nkunku trafił do siatki i na tablicy pojawił się wynik 2:2. Po raptem pięciu minutach Bawarczycy znów prowadzili, tym razem Serge Gnabry uderzył w kierunku bramki i piłka odbiła się od Josko Gvardiola. Futbolówka znacząco zmieniła trajektorię lotu i kompletnie zmyliła Gulasciego.

Bayern ostatecznie dowiózł prowadzenie do końca spotkania i ostatecznie zdobywa komplet punktów. Piłkarze z Bawarii umacniają się na fotelu lidera i teraz mają aż 9 oczek przewagi nad drugą Borussią Dortmund, która jutro zmierzy się z Bayerem Leverkusen.