BERLIN 21.06.2024
MECZ II RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: POLSKA - AUSTRIA --- SECOND ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH IN BERLIN: POLAND - AUSTRIA
NZ ROBERT LEWANDOWSKI

Polska Reprezentacja Polski

Lewandowski pomógł Barcelonie

FC Barcelona wygrała 2:1 z Realem Madryt w meczu towarzyskim rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych. Show skradł 22-letni Pau Victor, zdobywca dwóch bramek. Robert Lewandowski pokazał się z bardzo dobrej strony.

Już po 13 minutach mecz został przerwany z powodu burzy. Zawodnicy wznowili grę po ponad godzinie. Po powrocie na boisko padły trzy bramki.

Przed zmianą stron Barcelona objęła prowadzenie. Robert Lewandowski dopadł do dośrodkowania z prawego skrzydła w pole karne i prawdopodobnie chciał uderzać, ale wyszła z tego asysta przy golu Pau Victora.

W 54. minucie kapitan reprezentacji Polski zapoczątkował akcję, po której jego drużyna podwyższyła rezultat. Doświadczony napastnik Barcelony umiejętnie rozciągnął grę na prawą stronę, podając do Alexa Valle, którego kapitalne zagranie sfinalizował Victor.

Real zdołał złapać kontakt w końcówce, wykorzystując stały fragment i duży błąd „Blaugrany”. Nico Paz pozostał zupełnie niekryty w „szesnastce” i udanie zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego, ustalając wynik po mocnym strzale głową. Ostatecznie Barcelona zwyciężyła 2:1. (MZ)