Leicester zagra w fazie pucharowej

Bez zwycięstwa, lecz z awansem do fazy pucharowej Ligi Europy. Z takim dorobkiem piłkarze Leicester City wrócą z Portugalii, gdzie zremisowali z Bragą.

Jamie Vardy zapewnił Leicester awans. (fot. Reuters)

– Chcemy awansować [do fazy pucharowej – przyp. MS] tak szybko, jak to możliwe. To byłoby dla nas świetne. […] Nasza dyspozycja w meczach wyjazdowych jest bardzo dobra, ale nie zlekceważymy Bragi, pomimo wyniku w spotkaniu domowym [4:0]. Musimy być gotowi na trudny mecz – mówił na konferencji prasowej Brendan Rodgers, szkoleniowiec Lisów.

Irlandczyk z północy nie pomylił się w swojej wypowiedzi ani o jotę. Ekipa z King Power Stadium faktycznie potrafi grać poza własnym boiskiem. Nie licząc ostatniego meczu z Liverpoolem, nie zaznała goryczy porażki w podróży od 19 lipca. I faktycznie czekała ją dziś wymagająca przeprawa.

Po pierwszej połowie więcej powodów do radości miała drużyna z Portugalii. Gospodarze prowadzili po golach Aliego Elmusratiego oraz Paulinho. Leicester odpowiedziało trafieniem Harveya Barnesa.

Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 78. minuty. Wtedy to Lisy udokumentowały swoją przewagę – by nie napisać dominację – i za sprawą uderzenia Luke’a Thomasa doprowadzili do wyrównania. Na 3:2 trafił Fransergio i kiedy wydawało się, że Leicester wróci do Anglii bez awansu remis zapewnił gościom Jamie Vardy.

Podopieczni Rodgersa awansowali tym samym do fazy pucharowej Ligi Europy.