Leicester remisuje z Napoli

Leicester remisuje z Napoli 2:2 w hitowym starciu pierwszej kolejki rozgrywek Ligi Europy. Świetny mecz rozegrał Victor Osimhen, który zapewnił ważny punkt neapolitańskiej drużynie.

Piotr Zieliński wystąpił od pierwszej minuty w meczu z Leicester (fot. Reuters)

W hitowym spotkaniu pierwszej kolejki świeżo rozpoczętej edycji Ligi Europy, Leicester pokonało Napoli w grupie Legii Warszawa. Piłkarze angielskiego zespołu szybko wyszli na prowadzenie, już w 9. minucie Ayoze Perez trafił do siatki i na tablicy pojawił się wynik 1:0, który utrzymał się do końca pierwszej połowy. Do przerwy spotkanie było wyrównane z nieznaczną przewagą po stronie Napoli.

Na początku drugiej połowy spotkanie mocno wygasło i dopiero w 59. minucie się ożywiło po trafieniu do siatki Patsona Daka, jednak gol piłkarza Leicester nie został uznany przez pozycję spaloną. Pięć minut później Harvey Barnes trafił do siatki i tym razem jego gol został uznany.

Cztery minuty później Victor Osimhen strzelił kontaktowego gola i Napoli wyraźnie dostało wiatru w żagle. Nigeryjski piłkarz grał świetne spotkanie i w 87. minucie po raz kolejny trafił do siatki, doprowadzając do remisu. W doliczonym czasie meczu sporo się działo i z boiska wyleciał Wilfred Ndidi, jednak więcej trafień na King Power Stadium nie było i mecz zakończył się remisem.

Piotr Zieliński wystąpił w pierwszym składzie Napoli. W 64. minucie został zmieniony przez Elifa Elmasa.

Obie drużyny zapisały na swoje konto po jednym punkcie, co za tym idzie, Legia Warszawa jest liderem grupy C po pierwszej serii gier w Lidze Europy.