Legia zremisowała ze Slavią [zapis relacji na żywo]

W ramach pierwszej części dwumeczu, którego stawką jest awans do fazy grupowej Ligi Europy, Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe ze Slavią Praga. W spotkaniu padły cztery gole.

Artur Boruc nie zachował czystego konta, ale może być zadowolony z wyniku. (fot. Paweł Piotrowski)

90+5′ – Koniec! Slavia Praga 2:2 Legia Warszawa.

90+1′ – Sędzia dolicza 4 minuty.

87′ – Dośrodkowanie Mladenovicia, obrońca gospodarzy wybija w aut.

83′ – Pierwsza szansa Tecla. Dobry blok Mladenovicia.

82′ – Schodzi Stanciu, wchodzi Tecl.

79′ – Boruc łapię piłkę po lekkim strzale głową.

77′ – Groźny strzał Lingra z bliskiej odległości. Piłka otarła się od nogi Wieteski i trafiła w boczną siatkę.

75′ – Nieprecyzyjne dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu wolnego. Wieteska nie sięgnął piłki, zacznie bramkarz Slavii.

70′ – Dwa strzały zza pola karnego oddane przez piłkarzy Slavii. Pierwszy został zablokowany, a po drugim piłkę złapał Boruc.

67′ – Kolejna roszada w drużynie gospodarzy. Masopusta, który nabawił się urazu, zmienia Samek.

61′ – Podwójna zmiana w ekipie Slavii. Schodzą Schranz i Sima, wchodzą Lingr oraz Ekpai.

60′ – Od kilku minut trwa rwana gra w środkowej strefie boiska.

53′ – Żółta kartka dla Traore, który domagał się od arbitra przyznania Slavii rzutu rożnego.

49′ – Fatalny strzał z dystansu autorstwa Josue.

47′ – Rosołek zastąpił Skibickiego.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta! Hołownia zastąpił Rose’a, a Josue zmienił Lopesa. Zamiast Hromady będzie grał Kuchta.

45+3′ – Koniec pierwszej połowy. Slavia Praga 2:2 Legia Warszawa.

45+3′ – I znów remis. Dorley podał do Masopusta, a ten wpakował piłkę do na poły pustej bramki.

45+1′ – Sędzia doliczył 3 minuty.

44′ – Uderzenie Schranza i spokojna interwencja Boruca.

37′ – Natychmiastowa odpowiedź Legii! Juranović przebiegł z piłką niemal pół boiska, a następnie oddał precyzyjny strzał z dystansu, po którym piłka wylądowała w okienku. Legia prowadzi 2:1.

36′ – Żółty kartonik ogląda Rose. Defensor Legii dopuścił się faulu.

33′ – Slavia wyrównuje. Szybkie rozegranie rzutu rożnego i brak reakcji graczy Legii umożliwił Bahowi oddanie strzału, wobec którego Boruc był bezradny. 1:1.

29′ – Dobra interwencja wślizgiem Nawrockiego. Defensor zablokował dośrodkowanie i udaremnił zagrożenie.

26′ – Dorley sfaulował Skibickiego, za co został ukarany żółtą kartką.

22′ – Strzał Holesa z dystansu – zablokowany. Będzie korner dla Slavii.

20′ – Gol dla Legii!!! Emreli doszedł do piłki zagranej przez Nawrockiego i przelobował golkipera rywali. Slavia 0:1 Legia.

18′ – Pierwszy od dawna wypad ofensywny Legii zakończony nieudanym dośrodkowaniem Mladenovicia.

16′ – Slavia zakłada bardzo wysoki pressing, który powoduje straty piłkarzy Legii. Gra toczy się tylko na połowie warszawian.

12′ – Żółta kartka dla Luquinhasa, który sfaulował rywala w środku boiska.

10′ – Uderzenie głową autorstwa Simy – niecelne. Slavia naciera.

9′ – Było groźnie pod bramką Legii. Warszawianie zaliczyli stratę, po której strzał oddał Hromada. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

8′ – Lopes spróbował zagrania za linię defensywy rywala, lecz piłka wyleciała za boisko.

4′ – Stanciu fauluje Martinsa w polu karnym Legii. Goście zyskują rzut wolny.

2′ – Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Slavię, zacznie Boruc.

1′ – Dośrodkowanie Juranovicia, piłkę łapie Kolar.

1′ – Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, zaczęli piłkarze Legii.

18:55 – Jest zmiana w podstawowym składzie Legii.

18:50 – Jindrich Tripovsky zaznaczył natomiast: – Myślę, że Legia jest podobnym zespołem do Ferencvarosu. Jej wielkość i pozycja w lidze krajowej mówi sama za siebie. Legia to duży klub, z pięknym stadionem, bogatą historią, a w kadrze ma wielu wartościowych zawodników. Oba zespoły różnią się jednak stylem gry. Pierwszą dużą różnicą, którą trzeba zauważyć, to liczba polskich zawodników w zespole Legii. Nasi rywale mają wielu wartościowych, polskich graczy, podczas gdy w zespole Ferencvarosu grał tylko jeden Węgier. Przypuszczam, że ten dwumecz będzie bardziej nastawiony na walkę, wytrwałośc i konsekwencje. Tak właśnie gra Legia. Przeciwnicy mają wielu świetnych piłkarzy. Josip Juranović to reprezentant Chorwacji, który jest bardzo dynamiczny i pewny w obronie. Do tego dochodzi trzech bramkostrzelnych napastników. W środku pola gra Bartosz Slisz, który był blisko transfery do Slavii, ale później zdecydował się na przenosiny do Warszawy.

18:46 – W trakcie przedmeczowej konferencji prasowej Czesław Michniewicz stwierdził: – Jutro zagramy z bardzo dobrym zespołem, który świetnie radzi sobie w Europie od lat. Poprzednio grali w ćwierćfinale Ligi Europy UEFA, mieli aspiracje, by grać w Lidze Mistrzów UEFA. Spodziewamy się dobrego widowiska. Widzę duże różnice w dyscyplinie taktycznej w porównaniu Slavii z GNK Dinamo. Slavia jest bardziej zdyscyplinowana taktycznie, nie pozwala rywalom na stworzenie wielu szans. GNK Dinamo pozwalało sobie na więcej improwizacji. Chcemy wykorzystać swoje momenty. Boisko zdecyduje, nie ma sensu mówić, kto jest faworytem. Odpowiedź poznamy jutro około godziny 21:00.

18:43 – A w takim zestawieniu na murawie pojawi się Legia Warszawa:

18:40 – Tak prezentuje się skład Slavii Praga: