Legia zagra w Lidze Konferencji!

Ligi w Europie Liga Konferencji

Do rozstrzygnięcia dwumeczu Legii Warszawa z Midtjylland potrzebna była seria rzutów karnych. Lepiej wykonali je piłkarze Kosty Runjaicia i to oni zagrają w Lidze Konferencji.

Wszołek i spółka wygrali i awansowali. (fot. 400mm.pl)

Po zakończeniu podstawowego czasu gry oraz dogrywki było 1:1 w rewanżu i 4:4 ogólnie. W 53. minucie prowadzenie zapewnił wicemistrzom Polski Tomas Pekhart. Czech, w swoim stylu, skutecznie uderzył głową po dośrodkowaniu Pawła Wszołka. W 71. minucie do wyrównania doprowadził jednak Paulinho, po strzale zza pola karnego którego tor lotu piłki zmienił Rafał Augustyniak, kompletnie zmylając Kacpra Tobiasza.

Legia znów nie zdołała zachować czystego konta.

Finalnie nie miało to jednak żadnego znaczenia. Rzuty karne wykonała perfekcyjnie, ani jednego nie zmarowała. Do siatki trafiali kolejno: Bartosz Slisz, Ernest Muci, Radovan Pankov, Blaz Kramer, Josue, Maciej Rosołek.

W szóstej serii Tobiasz obronił natomiast uderzenie rywala i zapewnił Legii awans.