Legia wygrała z Midtjylland! [zapis relacji]

Andre RomerPrzed tygodniem było 3:3, jak będzie dzisiaj? Legia walczy o awans do Ligi Konferencji Europy. Dzisiaj wicemistrz Polski gra rewanż z duńskim Midtjylland. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!

Po 120 minutach było 1:1. Dla Legii strzelił Tomas Pekhart, dla rywala Paulinho. W konkursie jedenastek triumfowała Legia, która wygrała 6:5!

Maciej Rosołek Stefan Gartenmann

NIE STRZELIŁ! TOBIASZ BRONI KARNEGO, A LEGIA AWANSUJE DO FAZY GRUPOWEJ LKE!!!

Teraz Sorensen.

4:3! Piłka poleciała przy słupku i wpadła do bramki.

Jest 2:1! Spokojne wykonanie.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Ernest Muci.

Remis! Jest 1:1.

Teraz czas na strzał Cho.

1:0 dla Legii!

Pierwszy do wykonania rzutu karnego podejdzie Bartosz Slisz.

Koniec! Czeka nas konkurs jedenastek!

120′ Minuta doliczona.

118′ Dośrodkowywał Slisz, ale Muci przeniósł piłkę nad poprzeczką.

118′ Czerwona kartka dla asystenta trenera Midtjylland.

114′ Andre Romer za Kristoffera Olssona.

109′ Strzał Muciego, piłkę bez większych problemów złapał Lossl.

107′ Rzut wolny dla Duńczyków.

106′ Marrony zmienia Simsira.

106′ Sędzia wznowił grę.

105+1′ Koniec pierwszej części dogrywki. Czas na krótką przerwę, a po niej drugie 15 minut.

105′ Minuta doliczona do pierwszej połowy dogrywki.

101′ Akcja Legii, ale dośrodkowanie Baku zbyt mocne.

100′ Emiliano Martinez za Armina Gigovicia.

99′ Niecelny strzał Kramera na bramkę rywala.

99′ Legia zaczyna od bramki.

96′ Duńczycy przy piłce.

93′ Szansa Kramera, ale napastnik przegrał pojedynek z rywalem.

91′ Stefan Gartenmann zmienił Sverrira Ingasona, a Nikolas Dyhr Paulinho.

91′ Makana Baku wszedł za Patryka Kuna.

91′ Zaczynamy dogrywkę.

Koniec! Czas na dogrywkę. Na razie na Łazienkowskiej 1:1 – dla Legii bramkę zdobył Tomas Pekhart, wyrównał Paulinho.

90+4′ Groźnie pod polem karnym Legii, ale gospodarze się obronili.

90+3′ Świetne dośrodkowanie Slisza, a Kun posłał futbolówkę minimalnie obok bramki! Piłka meczowa Legii.

90+1′ Mocne dośrodkowanie Rosołka, piłkę złapał Lossl.

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90′ Ernest Muci za Juergena Elitima.

89′ Kramer faulował rywala na jego połowie.

88′ Duńczycy pod polem karnym Legii.

86′ Atomowy strzał Cho, dobrze broni Tobiasz.

84′ Podanie do Kramera, ten przerzucił piłkę nad bramkarzem gości, ale futbolówkę błyskawicznie przejęli defensorzy Midtjylland.

82′ Słupek po strzale Simsira!

82′ Charles za Franculino.

80′ Dwie zmiany w Legii. Blaż Kramer za Tomasa Pekharta i Radovan Pankov za Artura Jędrzejczyka.

78′ Legia utrzymuje się teraz dłużej przy piłce.

76′ Świetna akcja Legii, Wszołek zagrał do Pekharta, ale ubiegł go jeden z obrońców i piłka wyszła poza boisko!

73′ Znów przy piłce Duńczycy.

71′ Gol dla Midtjylland. Strzał z dystansu Paulinho, pechowy rykoszet Augustyniaka i piłka w siatce.

70′ Po żółtej kartce dla Slisza i Dalsgaarda.

69′ Dużo szczęścia miała Legia, uderzał Henrik Dalsgaard. Piłka odbiła się rykoszetem i opuściła plac gry. Korner dla gości.

68′ Dobry fragment Midtjylland. Legia się broni.

66′ Będzie korner dla Legii.

65′ Wszołek zabawił się z defensorami rywala w ich polu karnym, chciał podać do jednego z partnerów, ale piłka została wybita.

65′ Teraz już przy piłce Legioniści.

64′ Obrońcy Midtjylland rozgrywają.

61′ Maciej Rosołek zmienia Marca Guala.

59′ Zaprzepaszczona okazja przez Guala. Hiszpan mógł dograć do lepiej ustawionego kolegi, ale zbyt długo przetrzymał piłkę. Aż w końcu ją stracił…

58′ Aktywniejszy fragment Duńczyków.

53′ GOOOL! Legia prowadzi z Midtjylland! Tomas Pekhart mocnym strzałem głową otwiera wynik spotkania! Dośrodkował Paweł Wszołek, a Czech nie dał szans bramkarzowi gości.

52′ Dośrodkowanie w pole karne Legii, piłkę złapał Tobiasz.

49′ Dobry strzał Josue, ale piłka poleciała obok duńskiej bramki.

48′ Kontra Legii i Pekhart faulowany. Żółta kartka dla Juninho.

47′ Niezła akcja Duńczyków, ale piłka wybita.

47′ Goście przy piłce.

46′ Wracamy do gry!

45+4′ Po pierwszej połowie bezbramkowy remis. Czas na przerwę.

45+4′ Fantastyczna interwencja Kacpra Tobiasz! Bardzo groźna akcja gości, Kristoffer Olsson uderzył piłkę głową, ale fenomenalnie zachował się bramkarz gospodarzy.

45+3′ Groźnie Midtjylland, ale defensorzy Legii wybili. Będzie aut dla gości.

45+2′ Franculino zdołał oddać strzał w polu karnym Legii. Piłka minimalnie obok bramki.

45′ Trzy minuty doliczone do pierwszej części meczu.

45′ Groźny strzał Arala Simsira, piłka poleciała jednak ponad bramką.

43′ Nerwowe zagranie Guala. Legia zacznie od autu.

42′ Dośrodkowanie gości w pole karne, ale piłkę głową wybił Artur Jędrzejczyk.

39′ Dobre wyjście Legii spod własnego pola karnego, ale kontra nie została zbudowania prawidłowo. Strata piłki.

37′ Strzał Guala obok bramki. Sędzia wskazał jednak na pozycję spaloną.

37′ Legia stara się odebrać piłkę na połowie rywala.

35′ Przy piłce Duńczycy.

33′ Problemy zdrowotne Augustyniaka. Gracz Legii potrzebuje pomocy medycznej.

32′ Strzelał Cho, nie trafił jednak czysto w piłkę i wyszła ona poza boisko.

29′ Fragment nieco szarpanej gry.

27′ Nieporozumienie w szeregach Legii. Piłka wyszła poza boisko.

25′ Małe zamieszanie w pole karnym Duńczyków po rzucie rożnym Legii, ale piłka wybita z szesnastki gości.

24′ Strzelał Elitim zza pola karnego, uderzenie zablokowane.

23′ Paweł Wszołek niezbyt dobrze przyjął piłkę, ale zdołał dośrodkować. Futbolówka została jednak zablokowana.

23′ Legioniści wybili piłkę.

23′ Rzut wolny dla gości.

21′ Korner dla gospodarzy.

20′ Strata Duńczyków, niecelne zagranie.

18′ Akcja Midtjylland, piłka wyszła poza boisko. Od bramki zacznie Kacper Tobiasz.

16′ Franculino zatrzymany przez Augustyniaka. Dobra interwencja gracza Legii.

15′ Akcja Legii, piłkę jednak opanował bramkarz Midtjylland.

14′ Teraz futbolówką operują goście.

12′ Dośrodkowanie Josue w pole karne, strzał obok bramki.

11′ Elitim faulowany przez Gigovicia. Rzut wolny dla gospodarzy na połowie Duńczyków.

10′ Pekhart fauluje. Rzut wolny dla Midtjylland.

9′ Legioniści znów przy piłce. Gospodarze praktycznie nie oddają futbolówki.

8′ Akcja Legii, ale będzie tylko rzut rożny. Pekhart blisko strzału.

7′ Dobra interwencja w defensywie Rafała Augustyniaka, ale Cho, który wpadł w pole karne Legii, był na spalonym.

6′ Legia przy polu karnym Midtjylland.

5′ Gual wpadł w pole karne, starał się ograć defensywą rywala, ale Duńczycy zdołali wybić piłkę.

4′ Niecelne odegranie Josue do Wszołka.

2′ Gospodarze na razie operują futbolówką.

1′ Legia przy piłce. Wysoki pressing Duńczyków.

21:00
Zaczynamy!

20:55
W pierwszym meczu padł remis 3:3. Gole dla Legii strzelili Marc Gual, Bartosz Slisz oraz Blaz Kramer. Dla rywala bramki zdobyli Juninho i Franculino (x2).